Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę

Aktualności

2021-10-14

Rośnie sprzedaż biletów lotniczych

Rośnie sprzedaż biletów lotniczych

Na podstawie liczby sprzedanych przez eTravel biletów lotniczych w ostatnich miesiącach widać, że mamy do czynienia z odbiciem na rynku pasażerskich przewozów lotniczych dla klientów biznesowych. Co prawda do osiągnięcia poziomu sprzedaży sprzed pandemii droga jeszcze daleka, jednak aktualne poziomy sprzedaży dają powód do ostrożnego optymizmu.

Analizując wielkość sprzedaż biletów lotniczych we wrześniu br. widać, że osiągnęła ona poziom niecałych 57% w porównaniu do analogicznego okresu w 2019, czyli na krótko przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. W przypadku lotów krajowych wskaźnik ten wynosi 51%, a dla międzynarodowych 58%. Warto przy tym zauważyć, że w przypadku wielu popularnych kierunków poziom sprzedaży z 2019 roku został przebity, niekiedy dość znacznie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w krytycznym dla branży lotniczej roku 2020 wielkość sprzedaży we wrześniu nie przekroczyła 20% sprzedaży z września 2019 roku.

Obserwujemy również zwiększenie zainteresowania biletami do Stanów Zjednoczonych w związku z planowanym na listopad otwarciem tamtejszych portów lotniczych na ruch z Europy. Aktualny poziom sprzedaży do niektórych miast w USA już teraz przebił poziom z września z 2019 roku (Dallas +329%, Miami +23%, Denver +143%), a w przypadku wielu innych zbliża się do tego poziomu (Chicago -27%, Filadelfia -37%, Las Vegas -6%, Nowy Jork -27%). Biorąc pod uwagę, że nie znamy jeszcze dokładnych zasad, wg których będzie można podróżować do USA, wyniki te należy uznać za bardzo dobre.

Obserwujemy również stale rosnące zainteresowanie lotami do Dubaju, co ma związek z rozpoczętą 1 października wystawą Expo 2020. Wydarzenie to potrwa do marca 2022 roku, i z pewnością Dubaj będzie się znajdował przez ten czas w czołówce najpopularniejszych kierunków. We wrześniu sprzedaż biletów do Dubaju osiągnęła poziom 81% sprzedaży sprzed pandemii, jednak z pewnością w najbliższych miesiącach wynik ten zostanie przebity. 

Rosnąca sprzedaż biletów lotniczych pokazuje, że cały rynek podróży służbowych powoli, choć sukcesywnie, powraca do normalności. Potwierdzają to również rosnące statystyki rezerwacji hoteli dla klientów biznesowych, oraz informacje płynące choćby z rynku nieruchomości komercyjnych. Wg firmy HB Reavis coraz więcej pracowników wraca do biur, co potwierdza raport dotyczący trendów przyszłości pracy. Wg autorów raportu aż 78% firm rozpoczęło już powrót do biur lub zamierza to zrobić w najbliższej przyszłości.

Aktualna sytuacja epidemiczna również jest względnie stabilna, a ryzyko kolejnych lockdownów nie jest wysokie. Szczepienia przeciwko COVID-19 wydają się przynosić zamierzony skutek i pandemia znajduje się pod kontrolą. Jeśli dodamy do tego zapowiedzi łagodzenia istniejących jeszcze restrykcji podróżnych w Europie, można zaryzykować stwierdzenie, że nie zanosi się przerwanie trendu wzrostowego.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2021-10-14
61 Kongres ICCA odbędzie się w Krakowie

Po raz pierwszy w historii jedno z najważniejszych wydarzeń branży organizacji... przeczytaj

2021-10-13
SAS przywraca połączenia z Polski do Kopenhagi

Niedawno informowaliśmy o rozwoju siatki połączeń z Polski realizowanych przez... przeczytaj

2021-10-13
Szansa na zniesienie ograniczeń w podróżach zagranicznych

Być może zbliżamy się sukcesywnie do momentu, w którym ograniczenia nał... przeczytaj

2021-10-08
Brussels Airlines – nowości w rozkładzie na lato 2022

Linie Brussels Airlines zaprezentowały ofertę lotów na lato 2022. W roz... przeczytaj

2021-10-07
Air Canada nagrodzona w plebiscycie Skytrax World Airline Awards

Linia lotnicza została uhonorowana za najlepszy personel linii lotniczych w Kana... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności