2024-04-15

PLL LOT łączy Warszawę z Oradeą

PLL LOT łączy Warszawę z Oradeą

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nowe połączenie, umożliwiając turystom podróż między Warszawą a Oradeą. Pierwszy lot do tego rumuńskiego miasta odbędzie się 3 czerwca 2024 roku. Loty do Oradei będą realizowane cztery razy w tygodniu przez cały rok, zapewniając stałe połączenie między tymi lokalizacjami. Oradea stanie się trzecim rumuńskim celem w sieci lotów PLL LOT, rozszerzając sieć już obecnych połączeń do Bukaresztu i Kluż-Napoki.

Nowa trasa lotnicza rozpocznie swoje działanie 3 czerwca, oferując loty cztery razy w tygodniu zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Loty do Oradei będą odbywały się w poniedziałki, środy, piątki i soboty. W środy i piątki lot LO655 wystartuje z Warszawy o 11:25, z powrotem LO656 odleci z Oradei o 14:35. Natomiast w poniedziałki i soboty lot LO657 wyruszy z Warszawy o 14:30, zaś powrotny lot LO658 o 17:40. Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty Embraer 170 i 175, przelot zajmie około 1,5 godziny.

Dodatkowo, Oradea staje się trzecim rumuńskim miastem w rozkładzie lotów PLL LOT, otwierając nowe możliwości podróży dla mieszkańców regionu Bihor. Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT, podkreśla, że mieszkańcy regionu zyskują nie tylko połączenie z Warszawą, ale także dogodne przesiadki do innych portów w Polsce, Europie Zachodniej i Ameryce Północnej.

Oradea, położona w północno-zachodniej Rumunii, przyciąga turystów swoją bogatą architekturą barokową, secesyjną, ale również i socrealistyczną. Ponadto, okolica oferuje możliwość eksploracji pobliskich obszarów przyrodniczych, takich jak Góry Apuseni. Podróżujący do Oradei będą mieli okazję spróbować lokalnych przysmaków, takich jak gołąbki sarmale, placinta (tradycyjne placki) czy ciepłe pączki papanasi.

W dążeniu do rozwoju sieci o 20 nowych połączeń, PLL LOT aspiruje do bycia pierwszym wyborem pasażerów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Współpraca z regionem Bihor w ramach formuły PSO (Public Service Obligation) umożliwia realizację tych lotów. Ponadto, od 31 marca 2024 roku Rumunia należy do Strefy Schengen, co eliminuje konieczność kontroli granicznej, przyspieszając proces odprawy pasażerów.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-05-13
eTravel z odznaką EcoVadis

eTravel z odznaką EcoVadis Miło nam poinformować, że eTravel otrzymało odznak... przeczytaj

2024-05-13
Qatar Airways Group oficjalnym partnerem lotniczym MotoGP™

Qatar Airways Group partnerem lotniczym MotoGP™ Qatar Airways Group zos... przeczytaj

2024-05-10
Przywrócone i zmodyfikowane loty Ryanaira z Polski

Ryanair przywraca loty z Bydgoszczy do Dublina. Połączenie to było zawieszone od... przeczytaj

2024-05-08
Wyniki Lotniska Warszawa-Radom w pierwszym kwartale 2024

Lotnisko Warszawa-Radom zakończyło pierwszy kwartał tego roku z wynikiem 2... przeczytaj

2024-05-07
Pospiesz się, twoje miejsce czeka w promocji Tap Air Portugal

Rezerwuj swoje miejsce na pokładach Tap Air Portugal Nie czekaj, rezerwuj lot... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności