2024-02-22

Rozwój floty Wizz Air

Rozwój floty Wizz Air

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła przyspieszenie rozwoju poprzez dostarczenie 200. samolotów do swojej floty.

Po osiągnięciu rekordowej liczby pasażerów w 2023 roku, Wizz Air kontynuuje rozwój swojej sieci połączeń, mając obecnie zamówionych ponad 300 samolotów typu Airbus A321neo i A321XLR. To strategiczne posunięcie ma na celu zrealizowanie planu rozbudowy floty do 500 samolotów do roku 2030.

Nowy Airbus A321neo, wyceniany na ponad 100 mln euro, zostanie przypisany do londyńskiego lotniska Luton, a inauguracja jego lotów odbyła się z Londynu Luton do Bacău w Rumunii.

W pełni wykorzystując najnowsze technologie, Airbus A321neo oferuje znaczące korzyści dla środowiska, umożliwiając loty z użyciem mieszanki SAF o zawartości do 50%, co przekłada się na blisko 50% redukcji hałasu, 20% redukcji zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla oraz 50% redukcji emisji tlenków azotu, w porównaniu do poprzednich generacji samolotów.

Zwiększając średni wiek swojej floty do 4,24 lat, Wizz Air zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem młodości spośród ponad 100 linii lotniczych.

Sasha Vislaus, managerka ds. Komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, podkreśliła: „Jesteśmy niezmiernie podekscytowani wprowadzeniem 200. samolotu do naszej floty. Inwestujemy wyłącznie w najnowocześniejsze technologie, a nasz nowy A321neo zapewnia, że nasza flota pozostaje nowoczesna i komfortowa, jednocześnie pomagając w realizacji naszych zobowiązań dotyczących ochrony środowiska. Widzimy rosnące zapotrzebowanie na większą liczbę lotów do różnych destynacji w Europie, a nowy samolot pomoże nam sprostać temu zapotrzebowaniu, dostarczając jeszcze większej liczby pasażerów do ich ulubionych miejsc po najkorzystniejszych cenach”.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-05-13
eTravel z odznaką EcoVadis

eTravel z odznaką EcoVadis Miło nam poinformować, że eTravel otrzymało odznak... przeczytaj

2024-05-13
Qatar Airways Group oficjalnym partnerem lotniczym MotoGP™

Qatar Airways Group partnerem lotniczym MotoGP™ Qatar Airways Group zos... przeczytaj

2024-05-10
Przywrócone i zmodyfikowane loty Ryanaira z Polski

Ryanair przywraca loty z Bydgoszczy do Dublina. Połączenie to było zawieszone od... przeczytaj

2024-05-08
Wyniki Lotniska Warszawa-Radom w pierwszym kwartale 2024

Lotnisko Warszawa-Radom zakończyło pierwszy kwartał tego roku z wynikiem 2... przeczytaj

2024-05-07
Pospiesz się, twoje miejsce czeka w promocji Tap Air Portugal

Rezerwuj swoje miejsce na pokładach Tap Air Portugal Nie czekaj, rezerwuj lot... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności