2023-12-01

4 nagrody Skytrax dla Air France

Air France najlepsze w 4 kategoriach

Linie lotnicze Air France zdobyły 4 statuetki Skytrax World Airline Awards 2023 podczas tegorocznej imprezy lotniczej Paris Air Show w Le Bourget we Francji. Trzeci rok z rzędu, francuski przewoźnik został uznany za najlepszą linię lotniczą w Europie Zachodniej. Ponadto kolejny raz doceniono La Première, czyli Klasę Pierwszą dostępną podczas lotów międzykontynentalnych Ar France. Linia otrzymała nagrody w trzech kategoriach – Najlepszy salon lotniskowy Klasy Pierwszej, Najlepsze menu oferowane na pokładzie samolotów w Klasie Pierwszej, Najlepsza usługa restauracyjna w salonie lotniskowym La Première na lotnisku. W ogólnym zestawieniu Skytrax - Najlepsza Linia Lotnicza na świecie, Air France awansował w tym roku na 7 miejsce.

Nagrody Skytrax - Oskarami branży lotniczej

Skytrax jest międzynarodową agencją, która zajmuje się badaniami rynkowymi i oceną satysfakcji klienta w odniesieniu do transportu lotniczego. Od 1999 roku organizacja przyznaje World Airline Awards, które są uznawane za „Oskary branży lotniczej”, gromadząc opinie w największym na świecie badaniu satysfakcji pasażerów linii lotniczych.

Wyjątkowość i prestiż Klasy Pierwszej La Première

Od wielu lat usługa Klasy Pierwszej w Air France jest doceniana i utrzymuje się w światowej czołówce. Przewoźnik nieustannie dba o wyjątkowość i prestiż, zapraszając do współpracy światowych projektantów, najlepszych szefów kuchni i najdroższe marki. Jak przystało na francuską firmę, Air France podbija serca pasażerów La Première, zwłaszcza najlepszej jakości kuchnią w wykonaniu światowych sław francuskiej gastronomii. Air France podnosi też standard w kabinach pozostałych klas podróźy: Business Class, Premium Economy i Economy.

Na 2024 rok linia zapowiedziała premierę zupełnie nowej kabiny La Première. Nowe, najdłuższe na rynku kabiny First Class, w postaci całkowicie prywatnych apartamentów, będą dostępne w większej liczbie samolotów niż obecnie.

Oaza spokoju na lotnisku

Dzięki usłudze La Première Air France zapewnia swoim klientom szyte na miarę doznanie wyjątkowej i ekskluzywnej podróży, z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół, na wszystkich jej etapach.

Salon La Première z kuchnią na najlepszym światowym poziomie

Podróżni, wybierający Klasę pierwszą mają do dyspozycji dedykowany salon La Première na lotnisku Charles de Gaulle w Paryżu (terminal 2E). Zaprojektowana przez architekta Didiera Leforta ekskluzywna przestrzeń o powierzchni 1000 m2, to luksusowo urządzone wnętrze, gdzie podróżni znajdą ciszę i spokój z dala od lotniskowego zgiełku. Tutaj też poświęcono szczególną uwagę tradycjom kulinarnym, co rokrocznie owocuje najwyższym miejscem na podium w lotniczych rankingach. Fakt, że lista win oraz dania w salonie są opracowywane przez szanowanego szefa kuchni - Alaina Ducassea i jego zespół, niewątpliwie przyczynił się do tegorocznego sukcesu Air France w konkursie Skytrax. W wykwintnym menu goście mogą skosztować specjału szefa kuchni - słynnego coquillettes z szynką i czarną truflą, jego rumu, czy babki Armagnac, jak w Monte Carlo.

Strefa Sisley La Première

W samym sercu salonu goście mają do dyspozycji strefę zabiegową Sisley, francuskiego pioniera fitokosmetologii. Strefa Sisley La Première oferuje całą gamę dostosowanych do pory lotu, profesjonalnych zabiegów relaksacyjnych, z których można skorzystać przed lub po długiej podróży lotniczej.

Kabina-apartament: przestrzeń i prywatność

Kabiny Klasy Pierwszej, które są dostępne w wybranych samolotach Boeing 777-300ER mieszczą tylko 4 kabiny-apartamenty. Dzięki temu podróżni mają zapewnione to, co najcenniejsze – przestrzeń i intymność. Zasłony pomiędzy kabinami pozwalają bowiem na pełne lub częściowe odseparowanie od reszty podróżnych. Głównym atutem są siedzenie, które w Klasie Pierwszej dostosowują się do każdej budowy ciała. W nocy, na życzenie pasażera, obsługa zamienia fotel w całkowicie płaskie łóżko o długości przekraczającej dwa metry.

Menu w wydaniu mistrzów

Klienci podróżujący w La Première podejmowani są jak w luksusowym lokalu, zgodnie z francuską kulturą stołu. Air France współpracuje z utalentowanymi, znanymi szefami kuchni, którzy tworzą wyrafinowane dania, bazując na sezonowych produktach i najwyższej jakości składnikach pochodzenia lokalnego, francuskim mięsie i rybach wyłącznie ze zrównoważonych połowów. Dopełnieniem kulinarnych doznań są desery i wypieki oraz szeroki wybór win i szampanów, wyselekcjonowanych przez Paolo Basso, najlepszego sommeliera na świecie w 2013 roku. Posiłki są serwowane na zastawie stołowej stworzonej specjalnie dla Air France przez wybitnych francuskich projektantów. Poznaj też usługi oferowane na pokładzie nowej Business Class.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-02-28
IGHP: trudny początek roku w branży hotelarskiej

Trudności nie opuszczają branży hotelarskiej w pierwszych miesiącach roku. Wedłu... przeczytaj

2024-02-26
Grupa Accor podsumowuje rok 2023

Accor, światowy lider w branży hotelarskiej, zakończył 2023 rok z rekordowym p... przeczytaj

2024-02-22
Rozwój floty Wizz Air

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła przyspieszenie rozwoju poprzez dostarczen... przeczytaj

2024-02-21
LOT pozyska 11 Boeingów B737-8 MAX

Do końca czerwca 2025 roku flota narodowego przewoźnika LOT zostanie rozszerzona... przeczytaj

2024-02-16
eTravel S.A. oraz PLL LOT rozszerzają współpracę technologiczną w zakresie NDC

NDC czyli New Distribution Capability stanowi nowy standard przesyłania danych... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności