2023-12-01

Air France. Klasa Biznes w nowej odsłonie

Nowa Klasa Biznes do Air France

Linie Air France przeprowadzają proces modernizacji Klasy Biznes na lotach międzykontynentalnych, który zakończyć się ma w 2023 roku. Klienci pięciogwiazdkowej francuskiej linii, będą podróżować w elegancko zaprojektowanych kabinach, w otoczeniu komfortu, designu i szlachetnych materiałów. Aktualnie w nowych kabinach można polecieć już do/z Nowego Jorku, Dakaru, Rio de Janeiro i Johannesburga. Po zakończeniu modernizacji floty Boeingów B777 już wszystkie dalekodystansowe samoloty Air France będą wyposażone w komfortowe fotele Business Class rozkładane do poziomu idealnie płaskiego łóżka. Konstrukcja nowych foteli i układ kabiny opiera się na sprawdzonej koncepcji 3 x P: Pełnia poziomu, Pełnia prywatności i Pełnia swobody. Więcej o kabinie Business Class >>.

Wyrafinowana francuska kuchnia

Rozkosze podniebienia, to bardzo ważny element produktu pokładowego francuskiej linii. Air France od lat pełni rolę ambasadora francuskiej gastronomii, który promuje smaki Francji na pokładach swoich samolotów i dba, aby dla najlepszych klientów gotowali najznamienitsi francuscy kucharze, których renomę potwierdzają gwiazdki Michelin. Całości dopełniają starannie wyselekcjonowane francuskie wina.

Odpowiedzialność względem środowiska

Aktualnie Air France modyfikuje swój serwis pokładowy, tak aby minimalizować ślad węglowy i wpływ na środowisko. Linia zobowiązała się, że podczas wszystkich swoich lotów z Paryża, we wszystkich klasach wprowadzi menu, w którym nabiał, jaja i mięso będą pochodziły wyłącznie z Francji, a ryby tylko z odpowiedzialnych, certyfikowanych łowisk. Pojawi się systematycznie urozmaicany wybór dań wegetariańskich, również w pełni przygotowanych we Francji.

Preselekcja dań przeciw marnotrawieniu żywności

Ponadto, aby zapobiec marnotrawstwu żywności Air France wprowadził możliwość preselekcji dań na ciepło, do czego są zachęcani przed wylotem pasażerowie Klasy Biznes. Rozwiązanie to łączy gwarancję wyboru klienta z bardziej racjonalną konsumpcją. Linia prowadzi też ciągłe starania o zminimalizowanie ilości odpadów z pokładu, poprzez recykling i eliminację 90% jednorazowych naczyń wykonanych z plastiku, czego chce dokonać jeszcze w tym roku. Aby to osiągnąć wprowadza do użycia naczynia i inne przedmioty niezbędne do serwisu pokładowego wykonane z przyjaznych środowisku materiałów takich jak celuloza czy odpady z trzciny cukrowej. Natomiast trwałe przedmioty i wyposażenie, które nie nadają się już do użytkowania na pokładzie samolotu, są przekazywane na cele charytatywne.

Za swój serwis pokładowy odpowiedzialny względem środowiska linie Air France otrzymały od APEX nagrodę „IFSA Best Inflight Food or Beverage".

Relaks na lotnisku

Pasażerowie Klasy Biznes mogą rozpocząć podróż chwilą relaksu, jeszcze zanim wsiądą do samolotu. Na klientów Air France czekają dedykowane salony lotniskowe. Część z nich, poza obowiązkowymi wygodnymi fotelami, miejscem do pracy i poczęstunkiem oferuje dodatkowe udogodnienia takie jak np. strefy SPA, w których można skorzystać ze specjalnych zabiegów, przygotowujących skórę przed długą podróżą. Ostatnio uruchomiono SPA na nowojorskim lotnisku JFK, które działa w ramach saloniku lotniskowego Air France i oferuje zabiegi we współpracy z francuską marką beauty – Clarins. Z podobnych usług podróżni mogą też korzystać na paryskim lotnisku de Gaullea.

Air France z pięcioma gwiazdkami

W październiku 2022 roku Air France po raz pierwszy znalazł się w gronie pięciogwiazdkowych linii lotniczych w światowym rankingu opracowywanym rok rocznie przez organizację APEX. Nagroda stanowi wyjątkowe uznanie dla przewoźnika między innymi za komfort foteli, obsługę pokładową, jakość oferty cateringowej, rozrywkę pokładową i WI-FI w samolotach. Gwiazdki przyznano na podstawie ankiet pasażerów, którzy ocenili ponad milion lotów i blisko 600 linii lotniczych na całym świecie. Air France jeste też zdobywcą 4 nagród w rankingu Skytrax.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-02-28
IGHP: trudny początek roku w branży hotelarskiej

Trudności nie opuszczają branży hotelarskiej w pierwszych miesiącach roku. Wedłu... przeczytaj

2024-02-26
Grupa Accor podsumowuje rok 2023

Accor, światowy lider w branży hotelarskiej, zakończył 2023 rok z rekordowym p... przeczytaj

2024-02-22
Rozwój floty Wizz Air

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła przyspieszenie rozwoju poprzez dostarczen... przeczytaj

2024-02-21
LOT pozyska 11 Boeingów B737-8 MAX

Do końca czerwca 2025 roku flota narodowego przewoźnika LOT zostanie rozszerzona... przeczytaj

2024-02-16
eTravel S.A. oraz PLL LOT rozszerzają współpracę technologiczną w zakresie NDC

NDC czyli New Distribution Capability stanowi nowy standard przesyłania danych... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności