2023-11-21

LOT zawiesi trasę do Los Angeles na 2 miesiąceLOT ponownie podjął decyzję o zawieszeniu swojej najdłuższej trasy do USA. Tym razem przerwa w lotach potrwa aż 2 miesiące, a dokładnie od 1 lutego do 31 marca 2024 roku. Decyzję tę przewoźnik uzasadnia "koniecznością optymalizacji siatki połączeń z przyczyn handlowych i operacyjnych".

Trasa z Warszawy do Los Angeles jest najdłuższą trasą do Stanów Zjednoczonych oferowaną przez przewoźnika. Szczególnie w sezonie letnim cieszy się bardzo dobrym obłożeniem, a dodać trzeba, że linia lotnicza obsługuje loty do Kalifornii każdego dnia. W sezonie zimowym jednak częstotliwość lotów na tej trasie zostaje redukowana, obecnie odbywają się zaledwie 2 razy w tygodniu. Zgodnie z informacją podaną przez serwis Aeroroutes, od 1 lutego do 31 marca loty do Kalifornii zostaną zawieszone. LOT potwierdził tę informację, dodając, że loty z Warszawy do Los Angeles zostaną wznowione z dniem 1 kwietnia.

Decyzja ta może wpłynąć na plany podróżujących, zwłaszcza tych, którzy planowali podróż do Kalifornii wiosną. Przewoźnik zapewnia jednak, że jest to krok konieczny dla optymalizacji operacyjnej i handlowej. Klienci LOT mogą spodziewać się wznowienia regularnych lotów na lubianej przez nich trasie od kwietnia, co stanowić będzie powrót do regularnej rotacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-02-28
IGHP: trudny początek roku w branży hotelarskiej

Trudności nie opuszczają branży hotelarskiej w pierwszych miesiącach roku. Wedłu... przeczytaj

2024-02-26
Grupa Accor podsumowuje rok 2023

Accor, światowy lider w branży hotelarskiej, zakończył 2023 rok z rekordowym p... przeczytaj

2024-02-22
Rozwój floty Wizz Air

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła przyspieszenie rozwoju poprzez dostarczen... przeczytaj

2024-02-21
LOT pozyska 11 Boeingów B737-8 MAX

Do końca czerwca 2025 roku flota narodowego przewoźnika LOT zostanie rozszerzona... przeczytaj

2024-02-16
eTravel S.A. oraz PLL LOT rozszerzają współpracę technologiczną w zakresie NDC

NDC czyli New Distribution Capability stanowi nowy standard przesyłania danych... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności