2023-11-15

Powrót Norwegiana: 40 nowych tras!

Powrót Norwegiana: 40 nowych tras!

Norweski potentat lotniczy ogłosił triumfalny powrót na scenę. Przewoźnik przedstawił 40 nowych tras, co stanowi wyraźny sygnał odrodzenia po niedawnych problemach finansowych. Obecnie, trudno dostrzec ślady tych problemów biorąc pod uwagę aktualną kondycję przewoźnika. Wśród świeżo ogłoszonych połączeń dominują trasy z i do krajów nordyckich - jednak oferta Norwegiana to znacznie więcej niż tylko regionalne podróże.

Nowy rozkład lotów przede wszystkim koncentruje się na połączeniach w regionie nordyckim: 9 tras z Norwegii, aż 17 z Danii, 9 ze Szwecji i 2 z Finlandii. Jednak oferta przewoźnika obejmuje również połączenia takie jak Malaga-Monachium, Alicante-Monachium, Ryga-Korfu i Ryga-Tivat, co dowodzi zróżnicowanego podejścia do kształtowania sieci połączeń. Przewoźnik nie zapomniał o Polsce, na liście połączeń znalazł się także Wrocław, co stanowi istotny akcent dla podróżnych z tego regionu.

Norwegian, jako marka dobrze znana w europejskim świecie lotniczym, przez długi czas symbolizował próbę rewolucji na rynku przewozów transatlantyckich, proponując bilety po atrakcyjnych cenach. Niestety, linia znalazła się na skraju upadku z powodu zbyt ambitnych inwestycji. Jednak po intensywnej restrukturyzacji i przedefiniowaniu strategii, obecnie świadczącej usługi przede wszystkim na trasach krótkodystansowych w Europie, Norwegian powraca z nową siłą.

Oficjalne oświadczenie prasowe informuje, że w nadchodzącym letnim sezonie Norwegian planuje obsługiwać 332 trasy do 123 destynacji. To podróż przez nowe lotniska, takie jak Montpellier, Prisztina, Zadar, Bari, Bazylea czy Lyon. Norwegian prognozuje, że w sezonie letnim flota linii będzie liczyć około 90 samolotów, co niewątpliwie wpisuje się w kontekst dynamicznego rozwoju tej skandynawskiej linii lotniczej.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-06-20
Coraz więcej biletów kolejowych kupowanych przez internet

Coraz więcej osób decyduje się na zakup biletów kolejowych przez i... przeczytaj

2024-06-18
IGHP: Hotele osiągają coraz lepsze wyniki

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP) poinformowała, że polskie hotele z... przeczytaj

2024-06-17
Otwarcie Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments w Krakowie

Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków otworzy się już 2... przeczytaj

2024-06-16
Więcej połączeń na pokładach Lufthansa Allegris

Z Lufthansa Allegris częściej do Kanady Już od 6 czerwca drugi samolot A350 z... przeczytaj

2024-06-12
LOT uruchomi połączenie z Warszawy do Innsbrucku

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z Warszawy do... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności