2023-11-15

Powrót Norwegiana: 40 nowych tras!

Powrót Norwegiana: 40 nowych tras!

Norweski potentat lotniczy ogłosił triumfalny powrót na scenę. Przewoźnik przedstawił 40 nowych tras, co stanowi wyraźny sygnał odrodzenia po niedawnych problemach finansowych. Obecnie, trudno dostrzec ślady tych problemów biorąc pod uwagę aktualną kondycję przewoźnika. Wśród świeżo ogłoszonych połączeń dominują trasy z i do krajów nordyckich - jednak oferta Norwegiana to znacznie więcej niż tylko regionalne podróże.

Nowy rozkład lotów przede wszystkim koncentruje się na połączeniach w regionie nordyckim: 9 tras z Norwegii, aż 17 z Danii, 9 ze Szwecji i 2 z Finlandii. Jednak oferta przewoźnika obejmuje również połączenia takie jak Malaga-Monachium, Alicante-Monachium, Ryga-Korfu i Ryga-Tivat, co dowodzi zróżnicowanego podejścia do kształtowania sieci połączeń. Przewoźnik nie zapomniał o Polsce, na liście połączeń znalazł się także Wrocław, co stanowi istotny akcent dla podróżnych z tego regionu.

Norwegian, jako marka dobrze znana w europejskim świecie lotniczym, przez długi czas symbolizował próbę rewolucji na rynku przewozów transatlantyckich, proponując bilety po atrakcyjnych cenach. Niestety, linia znalazła się na skraju upadku z powodu zbyt ambitnych inwestycji. Jednak po intensywnej restrukturyzacji i przedefiniowaniu strategii, obecnie świadczącej usługi przede wszystkim na trasach krótkodystansowych w Europie, Norwegian powraca z nową siłą.

Oficjalne oświadczenie prasowe informuje, że w nadchodzącym letnim sezonie Norwegian planuje obsługiwać 332 trasy do 123 destynacji. To podróż przez nowe lotniska, takie jak Montpellier, Prisztina, Zadar, Bari, Bazylea czy Lyon. Norwegian prognozuje, że w sezonie letnim flota linii będzie liczyć około 90 samolotów, co niewątpliwie wpisuje się w kontekst dynamicznego rozwoju tej skandynawskiej linii lotniczej.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-12-07
LOT poleci do Arabii Saudyjskiej

LOT poleci do Arabii Saudyjskiej Polskie Linie Lotnicze od 4 czerwca 2024 rok... przeczytaj

2023-12-05
Ryanair zyskuje aż 2725 nowych slotów na Lotnisku Chopina

Tanie linie z Irlandii planują loty z Warszawy do miejsc, takich jak Bari, Bir... przeczytaj

2023-12-01
Nowy standard podróży Air France: komfortowe kabiny i innowacje technologiczne

Nowe kabiny na pokładach Air France Linie Air France kontynuują proces wdraża... przeczytaj

2023-12-01
Air France. Klasa Biznes w nowej odsłonie

Nowa Klasa Biznes do Air France Linie Air France przeprowadzają proces modern... przeczytaj

2023-12-01
4 nagrody Skytrax dla Air France

Air France najlepsze w 4 kategoriach Linie lotnicze Air France zdobyły 4 stat... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności