2023-11-09

30 polskich hoteli z Kluczem Michelin na liście rekomendacjiTrzydzieści polskich hoteli otrzymało właśnie prestiżową rekomendację Przewodnika Michelin, przyznającą Klucz Michelin – wyjątkowe wyróżnienie dla miejsc oferujących niezapomniane doświadczenia hotelowe. Pierwsze hotele z tym wyróżnieniem pojawią się już w przyszłym roku, ale od teraz goście mogą dokonywać rezerwacji w rekomendowanych obiektach, w tym dziesięciu w Warszawie, trzynastu w Krakowie, trzech w Poznaniu oraz w hotelach Puro w Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu, a także w Galery 69 na Mazurach. Nie zabrakło również czterech innych hoteli Puro, trzech z portfolio Grupy Accor, Marriott i IHG.

Wśród warszawskich rekomendacji znalazły się takie hotele jak Intercontinental, Radisson Collection, Sofitel Victoria, Nobu, Westin, Mamaison Le Regina, Bristol Luxury Collection, H15, Puro Centrum i Indigo Nowy Świat. Z Krakowa doczekali się wyróżnienia Mercure Fabryczna, Ester, Warszauer, Indigo, Bachleda Luxury MGallery, Stary, Sheraton Grand, Copernicus, Bonerowski, Pod Różą, Puro Stare Miasto, Puro Kazimierz i Queen Boutique. Natomiast w Poznaniu certyfikaty Klucza Michelin zasłużyły sobie City Solei, Liberte 33 i Puro Stare Miasto.

Podobnie jak w przypadku restauracji, Przewodnik Michelin przedstawia niezależne rekomendacje hoteli, które stają się samodzielnym celem podróży. Po czterech latach pracy inspektorów na całym świecie, wybrano ponad 5 tysięcy obiektów w 120 krajach.

W odpowiedzi na standaryzację miejsc noclegowych, Przewodnik Michelin poleca hotele wyróżniające się architekturą, profesjonalnym zespołem, unikalnym charakterem i wysoką jakością obsługi. Selekcja opiera się na pięciu kluczowych kryteriach: atrakcyjnej lokalizacji, doskonałym wystroju wnętrz, niepowtarzalnej atmosferze, najwyższej jakości obsłudze gości i zgodności między poziomem doświadczenia a ceną.

Celem Przewodnika Michelin jest ułatwianie podróżnym wyboru hotelu, który dostarczy niezapomnianych doświadczeń. Platforma online i mobilna aplikacja umożliwiają planowanie podróży, rezerwację hotelu, płatności online oraz dzielenie się recenzjami. Bez reklam, z obsługą klienta przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, zapewniającą spersonalizowane wskazówki i doświadczenia.

Inspektorzy Przewodnika Michelin starają się wyróżnić miejsca, które podnoszą gościnność do rangi sztuki, oferując podróżnym wyjątkowe doświadczenia. Klucz Michelin stanie się jasnym znakiem jakości dla podróżnych, wyróżniającym najbardziej wyjątkowe hotele na świecie. Coroczne przyznawanie tego wyróżnienia ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2024 roku po wielu anonimowych pobytach inspektorów Przewodnika Michelin.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-05-13
eTravel z odznaką EcoVadis

eTravel z odznaką EcoVadis Miło nam poinformować, że eTravel otrzymało odznak... przeczytaj

2024-05-13
Qatar Airways Group oficjalnym partnerem lotniczym MotoGP™

Qatar Airways Group partnerem lotniczym MotoGP™ Qatar Airways Group zos... przeczytaj

2024-05-10
Przywrócone i zmodyfikowane loty Ryanaira z Polski

Ryanair przywraca loty z Bydgoszczy do Dublina. Połączenie to było zawieszone od... przeczytaj

2024-05-08
Wyniki Lotniska Warszawa-Radom w pierwszym kwartale 2024

Lotnisko Warszawa-Radom zakończyło pierwszy kwartał tego roku z wynikiem 2... przeczytaj

2024-05-07
Pospiesz się, twoje miejsce czeka w promocji Tap Air Portugal

Rezerwuj swoje miejsce na pokładach Tap Air Portugal Nie czekaj, rezerwuj lot... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności