2023-10-31

Inauguracyjny rejs LOT z Warszawy na lotnisko Rzym FiumicinoW poniedziałek odbył się inauguracyjny rejs LOT z Warszawy do lotniska Rzym Fiumicino. Narodowy przewoźnik będzie obsługiwał tę trasę codziennie, realizując cztery loty poranne i trzy popołudniowe. Planowane jest podwojenie częstotliwości lotów od wiosny.


Zgodnie z rozkładem, LOT będzie obsługiwał trasę do Rzymu o godzinie 7:15 rano w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty, oraz o godzinie 16:30 w środy, piątki i niedziele. Loty powrotne z Rzymu są zaplanowane od wtorku do niedzieli o godzinie 19:40 czasu lokalnego, a od 16 listopada również w poniedziałki i czwartki o godzinie 10:25. Czas podróży wynosi 2 godziny i 10 minut.

Narodowy przewoźnik informuje również, że w letnim rozkładzie lotów liczba połączeń na trasie Warszawa-Rzym zostanie podwojona, oferując pasażerom codzienne połączenia zarówno rano, jak i po południu.

Uruchomienie połączeń do stolicy Włoch przez LOT jest znaczące z kilku powodów, w tym fakt, że stanowi to powrót narodowego przewoźnika na trasę, którą do tej pory dominował Wizz Air. Inauguracyjny lot odbył się 30 października rano przy użyciu samolotu Boeing 737 MAX 8.

Warto również wspomnieć, że od 16 listopada LOT zmniejszy częstotliwość lotów na trasie z lotniska Warszawa-Radom do Rzymu, realizując połączenia dwa razy w tygodniu, a mianowicie w czwartki.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-12-07
LOT poleci do Arabii Saudyjskiej

LOT poleci do Arabii Saudyjskiej Polskie Linie Lotnicze od 4 czerwca 2024 rok... przeczytaj

2023-12-05
Ryanair zyskuje aż 2725 nowych slotów na Lotnisku Chopina

Tanie linie z Irlandii planują loty z Warszawy do miejsc, takich jak Bari, Bir... przeczytaj

2023-12-01
Nowy standard podróży Air France: komfortowe kabiny i innowacje technologiczne

Nowe kabiny na pokładach Air France Linie Air France kontynuują proces wdraża... przeczytaj

2023-12-01
Air France. Klasa Biznes w nowej odsłonie

Nowa Klasa Biznes do Air France Linie Air France przeprowadzają proces modern... przeczytaj

2023-12-01
4 nagrody Skytrax dla Air France

Air France najlepsze w 4 kategoriach Linie lotnicze Air France zdobyły 4 stat... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności