2023-06-06

Rozszerzona oferta PKP Intercity na długi weekend

Rozszerzona oferta PKP Intercity na długi weekend

W celu zaspokojenia potrzeb podróżnych w czasie długiego weekendu, PKP Intercity zdecydowało się na zwiększenie liczby pociągów. Kolej staje się coraz popularniejszym środkiem transportu dla Polaków, którzy podróżują na weekendowe wypady nad morze czy na Mazury. Aby zapewnić wygodne podróże, PKP Intercity wprowadza dodatkowe składy na najpopularniejszych trasach.

W okresie długiego weekendu czerwcowego, PKP Intercity uruchomi dodatkowe połączenia do głównych ośrodków turystycznych. Na przykład dla mieszkańców Warszawy zostanie dodany pociąg EIC 1508/9, który umożliwi wygodną podróż do Gdyni. Podróżujący z Mazowsza będą mieli także dostęp do pociągu Mazury-BIS, który będzie kursował na trasie Warszawa – Olsztyn w okresie "czerwcówki". Na trasie Poznań – Gdynia pojawi się pociąg Bałtyk-BIS. Krakowianie również skorzystają z wzmocnień – pociąg IC Boznańska 10 czerwca będzie kursować w wydłużonej relacji Kraków – Gdynia, a 8 czerwca zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg EIC 5318/9, który szybko dostarczy mieszkańców Gdyni do Krakowa. Dodatkowy skład EIC 3150/1 połączy stolicę Małopolski z Warszawą 11 czerwca. Wrocławianie będą mogli skorzystać z wzmocnionego składu Heweliusz-BIS w podróży powrotnej z Bałtyku 11 czerwca. Mieszkańcy Łodzi będą mogli dojechać pociągiem IC Zosia na wydłużonej trasie Łódź – Trójmiasto. PKP Intercity stale monitoruje sprzedaż biletów na te połączenia i planuje wzmocnienia składów na podstawie dostępnych zasobów technicznych.

PKP Intercity odnotowuje rekordowe wyniki

PKP Intercity kontynuuje dynamiczny rozwój i może pochwalić się wysoką frekwencją podróżnych. Po osiągnięciu rekordowej liczby 59 milionów pasażerów w 2022 roku, firma ponownie notuje znaczący wzrost liczby podróżujących. W maju br. pociągami PKP Intercity podróżowało blisko 5,9 miliona pasażerów, co oznacza wzrost o 600 tysięcy w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Od stycznia 2023 roku do pociągów PKP Intercity wsiadło już 25 milionów pasażerów. Te wyniki jednoznacznie świadczą o potencjale spółki do ustanowienia nowego rekordu frekwencji.

Całość komunikatu PKP Intercity TUTAJ.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-10-02
Niesamowite oferty na horyzoncie. Qatar Airways Business Class nawet z 12% zniżką

Najlepsza Business Class teraz w promocyjnej cenie Tylko do 9 października 20... przeczytaj

2023-09-26
UODO bada proces przetwarzanie danych osobowych przez Ryanair

Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) wszczął działania mające na celu z... przeczytaj

2023-09-26
Ważne z kim podróżujesz – LOT Business Class na trasach międzykontynentalnych

Bezpośrednia i komfortowa podróż w LOT Business Class Spraw, aby długi... przeczytaj

2023-09-25
IGHP: sierpień z wyższą frekwencją w hotelach wypoczynkowych

Sezon wakacyjny 2023 zbliża się ku końcowi, a hotelarze w Polsce dokonali oceny ... przeczytaj

2023-09-20
Trasa Frankfurt-Rio de Janeiro ponownie z rozkładzie Lufthansy

Lufthansa przywraca bezpośrednie połączenie lotnicze z Frankfurtu do malowniczeg... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności