2023-06-06

Rozszerzona oferta PKP Intercity na długi weekend

Rozszerzona oferta PKP Intercity na długi weekend

W celu zaspokojenia potrzeb podróżnych w czasie długiego weekendu, PKP Intercity zdecydowało się na zwiększenie liczby pociągów. Kolej staje się coraz popularniejszym środkiem transportu dla Polaków, którzy podróżują na weekendowe wypady nad morze czy na Mazury. Aby zapewnić wygodne podróże, PKP Intercity wprowadza dodatkowe składy na najpopularniejszych trasach.

W okresie długiego weekendu czerwcowego, PKP Intercity uruchomi dodatkowe połączenia do głównych ośrodków turystycznych. Na przykład dla mieszkańców Warszawy zostanie dodany pociąg EIC 1508/9, który umożliwi wygodną podróż do Gdyni. Podróżujący z Mazowsza będą mieli także dostęp do pociągu Mazury-BIS, który będzie kursował na trasie Warszawa – Olsztyn w okresie "czerwcówki". Na trasie Poznań – Gdynia pojawi się pociąg Bałtyk-BIS. Krakowianie również skorzystają z wzmocnień – pociąg IC Boznańska 10 czerwca będzie kursować w wydłużonej relacji Kraków – Gdynia, a 8 czerwca zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg EIC 5318/9, który szybko dostarczy mieszkańców Gdyni do Krakowa. Dodatkowy skład EIC 3150/1 połączy stolicę Małopolski z Warszawą 11 czerwca. Wrocławianie będą mogli skorzystać z wzmocnionego składu Heweliusz-BIS w podróży powrotnej z Bałtyku 11 czerwca. Mieszkańcy Łodzi będą mogli dojechać pociągiem IC Zosia na wydłużonej trasie Łódź – Trójmiasto. PKP Intercity stale monitoruje sprzedaż biletów na te połączenia i planuje wzmocnienia składów na podstawie dostępnych zasobów technicznych.

PKP Intercity odnotowuje rekordowe wyniki

PKP Intercity kontynuuje dynamiczny rozwój i może pochwalić się wysoką frekwencją podróżnych. Po osiągnięciu rekordowej liczby 59 milionów pasażerów w 2022 roku, firma ponownie notuje znaczący wzrost liczby podróżujących. W maju br. pociągami PKP Intercity podróżowało blisko 5,9 miliona pasażerów, co oznacza wzrost o 600 tysięcy w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Od stycznia 2023 roku do pociągów PKP Intercity wsiadło już 25 milionów pasażerów. Te wyniki jednoznacznie świadczą o potencjale spółki do ustanowienia nowego rekordu frekwencji.

Całość komunikatu PKP Intercity TUTAJ.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-07-11
PLL LOT przedłużają okres lotów z Warszawy do Dubrownika

PLL LOT przedłużą okres realizacji lotów Warszawa – Dubrownik, umoż... przeczytaj

2024-07-10
Udany czerwiec w Katowice Airport

Port Lotniczy im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach opublikował imponujące stat... przeczytaj

2024-07-04
Trzy kolejne lotniska instalują paczkomaty InPost

W trzech kolejnych portach lotniczych - Modlinie, Radomiu i Zielonej Górz... przeczytaj

2024-07-03
Diamentowy jubileusz marki Sofitel

W 2024 roku marka Sofitel obchodzi 60-lecie, organizując ekskluzywne wydarzenia ... przeczytaj

2024-06-28
Polskie Linie Lotnicze LOT osiągnęły rekordowe wyniki w 2023 roku

fot. PLL LOTPolskie Linie Lotnicze LOT w 2023 roku osiągnęły rekordowe wyniki, w... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności