2023-05-19

Lotnisko w Modlinie rozpoczyna generalny remont drogi kołowania

Lotnisko w Modlinie rozpoczyna generalny remont drogi kołowania

Rozpoczyna się kompleksowy remont drogi kołowania na lotnisku w Modlinie. Koszt tej inwestycji wyniesie około 13,5 mln złotych. Prace mają rozpocząć się między majem a czerwcem i planowane jest, że potrwają do października tego roku. Konsorcjum Batarus i BT Betontechnic będzie odpowiedzialne za wykonanie remontu. Dodatkowo, ogłoszono przetarg na prace projektowe związane z budową odcinka linii kolejowej do stacji Modlin od Mazowieckiego Portu Lotniczego, wraz z budową stacji kolejowej.

Informacje na temat remontu drogi kołowania na lotnisku w Modlinie zostały przekazane w środę na konferencji w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie. W tej inwestycji biorą udział wojewódzki samorząd oraz drugi właściciel lotniska - PPL. Oba podmioty przekażą po 7,5 mln złotych w formie pożyczki.

Wiceprezes portu lotniczego Warszawa Modlin, Grzegorz Hlebowicz, wskazał, że remont dotknie drogę kołowania A2, która obecnie jest w bardzo złym stanie. Podkreślił, że nie chodzi tu jedynie o przywrócenie istniejącego stanu, ale o budowę nowej drogi kołowania o lepszych parametrach nośności i odwodnieniu.

Ponadto, ogłoszono przetarg na prace projektowe związane z budową odcinka linii kolejowej do stacji Modlin od Mazowieckiego Portu Lotniczego, wraz z budową stacji kolejowej. Marszałek Adam Struzik podał, że termin składania ofert projektowych na tę linię kolejową mija 6 czerwca. Po zakończeniu prac projektowych, które mają trwać 33 miesiące, przystąpi się do realizacji. Marszałek wyraził nadzieję, że prace będą krótsze i linia kolejowa będzie gotowa w ciągu niecałych dwóch lat, a do końca 2028 roku pociągi będą już kursować na tej trasie.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-04-19
Najlepsze lotniska świata według rankingu Skytrax 2024

W najnowszym rankingu lotnisk Skytrax, lotnisko Hamad International Airport w Do... przeczytaj

2024-04-18
Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa

Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa, kładąc naci... przeczytaj

2024-04-15
PLL LOT łączy Warszawę z Oradeą

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nowe połączenie, umożliwiając turystom po... przeczytaj

2024-04-11
LOT wznowił loty z Warszawy do Aten

Narodowy przewoźnik LOT wznowił dzisiaj loty z Warszawy do Aten, zapewniając cod... przeczytaj

2024-04-11
Wiosenne promocje od Qatar Airways

Zapraszamy do skorzystania z wiosennych promocji od Qatar Airways, które ... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności