2023-05-18

Emirates rezygnuje z papierowych kart pokładowych

Wylot z Dubaju bez papierowych kart pokładowych

Linie Emirates już od 15 maja 2023 będą wymagać od większości pasażerów odlatujących z Dubaju posługiwania się mobilną kartą pokładową. Inicjatywa przewoźnika podyktowana jest kwestiami ekologicznymi i ma pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie ilości marnowanego papieru. Korzystanie z aplikacji mobilnych ma też udrożnić ruch na lotnisku i przyspieszyć proces odprawy. Obsługa Emirates i pracownicy lotniska będą jedynie skanować kod QR, a pasażerowie w szybki sposób przemieszczać się w kierunku gate’u i wchodzić na pokład.

Jak wdrażane będą nowe rozwiązania?

W przypadku podróżnych, którzy odprawią się w Dubaju w Terminalu 3 mobilna karta pokładowa zostanie wysłana pocztą elektroniczną lub SMS-em. Podczas odprawy online kartę pokładową można będzie dodać do Google Wallet, Apple Wallet lub pobrać w aplikacji Emirates. Informacja, potwierdzająca nadanie bagażu rejestrowanego także zostanie wysłane pocztą elektroniczną lub zostanie udostępniona w Emirates App.

Podróżni, których nie obejmą nowe zasady

Zasada mobilnych kart pokładowych nie obejmie podróżnych z niemowlętami, osób wymagających specjalnej pomocy czy pasażerów, którzy nie osiągnęli pełnoletności. Papierowe karty pokładowe nadal będą mogli mieć podróżni, które mają zapewnione loty innymi liniami lotniczymi oraz wszyscy podróżujący do USA.

Rekordowy zysk Emirates

Linie Emirates mają powody do zadowolenia. Na podstawie sprawozdania finansowego za rok finansowy 2022/23 linia osiągnęła najwyższe dochody w całej swojej historii. Przewoźnik z Dubaju wykazała zyski w wysokości 3 mld dolarów w porównaniu ze stratą 1 mld dolarów w roku poprzednim. Przychód Emirates był o 81% większy w stosunku do zeszłego roku, co jednoznacznie zamyka trudny okres pandemii.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-06-20
Coraz więcej biletów kolejowych kupowanych przez internet

Coraz więcej osób decyduje się na zakup biletów kolejowych przez i... przeczytaj

2024-06-18
IGHP: Hotele osiągają coraz lepsze wyniki

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP) poinformowała, że polskie hotele z... przeczytaj

2024-06-17
Otwarcie Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments w Krakowie

Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków otworzy się już 2... przeczytaj

2024-06-16
Więcej połączeń na pokładach Lufthansa Allegris

Z Lufthansa Allegris częściej do Kanady Już od 6 czerwca drugi samolot A350 z... przeczytaj

2024-06-12
LOT uruchomi połączenie z Warszawy do Innsbrucku

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z Warszawy do... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności