2023-05-17

Polska: Nowe hotele otwarte od stycznia 2023

Polska: Nowe hotele otwarte od stycznia 2023

Polska branża hotelarska wzbogaciła się o kilka nowych wartych odwiedzenia obiektów. Nowe hotele powstały w różnych miastach, oferując wysokiej jakości zakwaterowanie i atrakcyjne udogodnienia dla swoich gości. Oto krótki przegląd tych nowych inwestycji pod względem lokalizacji.

Kielce:
W Kielcach otwarto 11. obiekt sieci B&B Hotel w Polsce. Nowy 2-gwiazdkowy B&B Hotel Kielce Centrum powstał w budynku po byłym hotelu ibis i oferuje 114 pokoi. Hotel posiada dwie sale konferencyjne, B&B Shop, lobby bar, salę śniadaniową oraz podziemny parking.

Lesko:
W Lesku pojawił się nowy aparthotel o nazwie Wrota Bieszczad. Ten nowoczesny obiekt może pomieścić do 80 osób i został wybudowany za kwotę 14 mln zł, z czego 7,5 mln zł pochodziło z dofinansowania z Programu Polski Wschodniej. Aparthotel Wrota Bieszczad dysponuje restauracją Mąka i Wino oraz pubem z kręgielnią.

Wojcieszyce:
Wojcieszyce, niedaleko Jeleniej Góry, powitały nowy 3-gwiazdkowy hotel Kyriad Karkonosze. Hotel oferuje 113 pokoi, 400 m kw. powierzchni konferencyjnej oraz planowany aquapark o powierzchni 600 m kw. Hotel Kyriad Karkonosze znajduje się na 4-hektarowej działce i oferuje różnorodne udogodnienia, takie jak True Nature Medical SPA.

Kraków:
W Krakowie zyskaliśmy dwa nowe hotele. Pierwszy to 5-gwiazdkowy hotel 12-14 Stradom House, Autograph Collection, który mieści się w zabytkowej kamienicy w pobliżu Wawelu. Hotel oferuje 125 luksusowych pokoi, dwie restauracje, bar, SPA Sól oraz kolekcję sztuki.

Drugi to Campanile South, który oferuje 220 pokoi i znajduje się w południowo-zachodniej części miasta na Ruczaju. Hotel ten jest częścią sieci Louvre Hotels Group. Obiekt znajduje się na Ruczaju i oferuje standardowe pokoje o powierzchni 16 m kw. Hotel posiada także trzy sale konferencyjne oraz restaurację Mucho Gusto.

Szczawnica:
Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica przeprowadziła sześcioletni remont i modernizację obiektu Pieniny Grand. Ten nowy hotel z 119 pokojami oferuje strefę wellness & medical SPA, powierzchnię konferencyjną, restaurację oraz sky bar na dachu. Obiekt położony jest na wzgórzu ponad miastem, co pozwala gościom cieszyć się pięknym widokiem na panoramę okolic. Wnętrza hotelu Pieniny Grand zostały zaprojektowane w stylu eleganckim i nowoczesnym, z wykorzystaniem dywanów projektowanych przez Christiana Lacroix oraz tapet inspirowanych lokalną florą. Pokoje mają powierzchnię od 16 m kw.

Warszawa:
Stolica również przywitała nowe hotele. Hotel Sante, położony przy Uzdrowisku Miejskim Sante, oferuje swoim gościom unikalne doświadczenie wodorowego SPA, co czyni go jedynym takim hotelem w Europie. Hotel posiada 52 pokoje, dwie sale konferencyjne oraz różnorodne udogodnienia dla swoich gości.

W stolicy otwarty został również hotel 4-gwiazdkowy Stay inn by Frost. Hotel ten oferuje 89 pokoi, koncepcję kulinarnej restauracji Mono Kitchen, strefę SPA & wellness z basenem oraz część konferencyjną o powierzchni 300 m kw. Stay inn by Frost wyróżnia się swoimi ekologicznymi rozwiązaniami, takimi jak fotowoltaika i system pomp geotermalnych.

Gdańsk:
W Gdańsku otwarto Montownia Loft & Experience, obiekt hotelowy z 114 loftami dostępnymi do wynajęcia. Ten unikalny hotel znajduje się w zabytkowej hali montażowni silników łodzi podwodnych, która została odnowiona przez firmę Euro Styl. Na parterze budynku wkrótce otwarta zostanie również największa w Trójmieście food hall o powierzchni blisko 2,5 tys. m kw.

Łódź:
W Łodzi pojawił się Citi Hotel's, trzeci obiekt marki CFI Hotels Group. Hotel oferuje 114 pokoi oraz restaurację i znajduje się blisko centrum miasta.

Sosnówka:
W kompleksie Seidorf Mountain Resort w Sosnówce między Jelenią Górą a Karpaczem otwarto aparthotel Seidorf. Ten obiekt dysponuje 130 apartamentami o powierzchni od 25 do 38 m kw. Znajduje się tam również restauracja Kazalnica, strefa wellness oraz sala zabaw dla dzieci.

Otwarcie tych nowych hoteli w różnych miastach Polski jest ważnym krokiem w rozwoju branży turystycznej. Dostęp do różnorodnych obiektów hotelowych o wysokim standardzie zachęca turystów do odwiedzania różnych regionów kraju i przyczynia się do rozwoju lokalnej gospodarki. Nowe hotele oferują gościom komfortowe i nowoczesne wnętrza, wysoką jakość usług oraz atrakcyjne udogodnienia, takie jak spa, restauracje czy sale konferencyjne. To sprawia, że podróżowanie po Polsce staje się coraz bardziej atrakcyjne dla turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-05-25
LOT - Najbardziej punktualną linią w Europie!

LOT, polska narodowa linia lotnicza, osiągnęła imponujący sukces, stając się n... przeczytaj

2023-05-19
Lotnisko w Modlinie rozpoczyna generalny remont drogi kołowania

Rozpoczyna się kompleksowy remont drogi kołowania na lotnisku w Modlinie. Kosz... przeczytaj

2023-05-18
Emirates rezygnuje z papierowych kart pokładowych

Wylot z Dubaju bez papierowych kart pokładowych Linie Emirates już od 15 maja... przeczytaj

2023-05-16
Leć za mniej w Business Class z British Airways!

Leć za mniej w Business Class! Skorzystaj z promocji British Airways na podr&... przeczytaj

2023-05-16
airBaltic i Turkish Airlines: Umowa code-share dla elastycznego podróżowania między Turcją a Łotwą

airBaltic i Turkish Airlines nawiązały strategiczną współpracę, podpisu... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności