2023-03-24

W Niemczech planowany jest całkowity strajk komunikacji publicznej (autobusy, pociągi i samoloty)

W Niemczech planowany jest całkowity strajk komunikacji publiczne

Na poniedziałek (27 marca) zapowiadany jest w Niemczech całkowity strajk komunikacji. Związkowcy zapowiedzieli sparaliżowanie transportu zbiorowego, co obejmie także porty lotnicze.

Przewoźnicy nie podali jeszcze dokładnych informacji na ten temat, lecz ogłosili, że oczekiwana jest całkowita blokada transportu. Strajk mają przeprowadzić Verdi i EVG, zrzeszające razem łącznie 350 tysięcy członków. Verdi domaga się podwyżek płac o 10,5%, a EVG chce 12% wzrostu wynagrodzenia. Akcja ma objąć wszystkie środki transportu: kolejowy, autobusowy, morski, rzeczny i lotniczy. Większość pociągów, autobusów, statków i samolotów nie będzie kursować w poniedziałek, co wpłynie na wiele krajowych i międzynarodowych połączeń. Tylko nieliczni przewoźnicy, tacy jak Flix, będą mogli świadczyć swoje usługi w tym dniu.

Przewoźnicy kolejowi, autobusowi, morscy/rzeczni i lotniczy zostaną objęci akcją strajkową. Pociągi DB od podmiejskich po dalekobieżne nie będą kursować, a komunikacja miejska w siedmiu landach (Hesji, Nadrenii Pn.-Westfalii, Badenii-Wirtembergii, Saksonii, Dolnej Saksonii, Nadrenii-Palatynacie i Bawarii) zostanie również sparaliżowana. Strajk obejmie także pracowników żeglugi i serwisu autostradowego.

W dniu strajku w Niemczech większość pociągów zostanie zatrzymana, w tym te od przewoźników Transdev, AKN, Osthannoversche Eisenbahnen, erixx, vlexx, eurobahn i Die Länderbahn. Na drogach i torach będzie działać tylko kilku innych przewoźników, takich jak Flix. Ponadto, porty lotnicze zostaną sparaliżowane, z wyjątkiem lotniska Berlin-Brandenburg, które w poniedziałek ma pracować normalnie.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-06-20
Coraz więcej biletów kolejowych kupowanych przez internet

Coraz więcej osób decyduje się na zakup biletów kolejowych przez i... przeczytaj

2024-06-18
IGHP: Hotele osiągają coraz lepsze wyniki

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP) poinformowała, że polskie hotele z... przeczytaj

2024-06-17
Otwarcie Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments w Krakowie

Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków otworzy się już 2... przeczytaj

2024-06-16
Więcej połączeń na pokładach Lufthansa Allegris

Z Lufthansa Allegris częściej do Kanady Już od 6 czerwca drugi samolot A350 z... przeczytaj

2024-06-12
LOT uruchomi połączenie z Warszawy do Innsbrucku

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z Warszawy do... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności