2023-03-24

W Niemczech planowany jest całkowity strajk komunikacji publicznej (autobusy, pociągi i samoloty)

W Niemczech planowany jest całkowity strajk komunikacji publiczne

Na poniedziałek (27 marca) zapowiadany jest w Niemczech całkowity strajk komunikacji. Związkowcy zapowiedzieli sparaliżowanie transportu zbiorowego, co obejmie także porty lotnicze.

Przewoźnicy nie podali jeszcze dokładnych informacji na ten temat, lecz ogłosili, że oczekiwana jest całkowita blokada transportu. Strajk mają przeprowadzić Verdi i EVG, zrzeszające razem łącznie 350 tysięcy członków. Verdi domaga się podwyżek płac o 10,5%, a EVG chce 12% wzrostu wynagrodzenia. Akcja ma objąć wszystkie środki transportu: kolejowy, autobusowy, morski, rzeczny i lotniczy. Większość pociągów, autobusów, statków i samolotów nie będzie kursować w poniedziałek, co wpłynie na wiele krajowych i międzynarodowych połączeń. Tylko nieliczni przewoźnicy, tacy jak Flix, będą mogli świadczyć swoje usługi w tym dniu.

Przewoźnicy kolejowi, autobusowi, morscy/rzeczni i lotniczy zostaną objęci akcją strajkową. Pociągi DB od podmiejskich po dalekobieżne nie będą kursować, a komunikacja miejska w siedmiu landach (Hesji, Nadrenii Pn.-Westfalii, Badenii-Wirtembergii, Saksonii, Dolnej Saksonii, Nadrenii-Palatynacie i Bawarii) zostanie również sparaliżowana. Strajk obejmie także pracowników żeglugi i serwisu autostradowego.

W dniu strajku w Niemczech większość pociągów zostanie zatrzymana, w tym te od przewoźników Transdev, AKN, Osthannoversche Eisenbahnen, erixx, vlexx, eurobahn i Die Länderbahn. Na drogach i torach będzie działać tylko kilku innych przewoźników, takich jak Flix. Ponadto, porty lotnicze zostaną sparaliżowane, z wyjątkiem lotniska Berlin-Brandenburg, które w poniedziałek ma pracować normalnie.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-05-25
LOT - Najbardziej punktualną linią w Europie!

LOT, polska narodowa linia lotnicza, osiągnęła imponujący sukces, stając się n... przeczytaj

2023-05-19
Lotnisko w Modlinie rozpoczyna generalny remont drogi kołowania

Rozpoczyna się kompleksowy remont drogi kołowania na lotnisku w Modlinie. Kosz... przeczytaj

2023-05-18
Emirates rezygnuje z papierowych kart pokładowych

Wylot z Dubaju bez papierowych kart pokładowych Linie Emirates już od 15 maja... przeczytaj

2023-05-17
Polska: Nowe hotele otwarte od stycznia 2023

Polska branża hotelarska wzbogaciła się o kilka nowych wartych odwiedzenia obi... przeczytaj

2023-05-16
Leć za mniej w Business Class z British Airways!

Leć za mniej w Business Class! Skorzystaj z promocji British Airways na podr&... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności