2023-03-24

W Niemczech planowany jest całkowity strajk komunikacji publicznej (autobusy, pociągi i samoloty)

W Niemczech planowany jest całkowity strajk komunikacji publiczne

Na poniedziałek (27 marca) zapowiadany jest w Niemczech całkowity strajk komunikacji. Związkowcy zapowiedzieli sparaliżowanie transportu zbiorowego, co obejmie także porty lotnicze.

Przewoźnicy nie podali jeszcze dokładnych informacji na ten temat, lecz ogłosili, że oczekiwana jest całkowita blokada transportu. Strajk mają przeprowadzić Verdi i EVG, zrzeszające razem łącznie 350 tysięcy członków. Verdi domaga się podwyżek płac o 10,5%, a EVG chce 12% wzrostu wynagrodzenia. Akcja ma objąć wszystkie środki transportu: kolejowy, autobusowy, morski, rzeczny i lotniczy. Większość pociągów, autobusów, statków i samolotów nie będzie kursować w poniedziałek, co wpłynie na wiele krajowych i międzynarodowych połączeń. Tylko nieliczni przewoźnicy, tacy jak Flix, będą mogli świadczyć swoje usługi w tym dniu.

Przewoźnicy kolejowi, autobusowi, morscy/rzeczni i lotniczy zostaną objęci akcją strajkową. Pociągi DB od podmiejskich po dalekobieżne nie będą kursować, a komunikacja miejska w siedmiu landach (Hesji, Nadrenii Pn.-Westfalii, Badenii-Wirtembergii, Saksonii, Dolnej Saksonii, Nadrenii-Palatynacie i Bawarii) zostanie również sparaliżowana. Strajk obejmie także pracowników żeglugi i serwisu autostradowego.

W dniu strajku w Niemczech większość pociągów zostanie zatrzymana, w tym te od przewoźników Transdev, AKN, Osthannoversche Eisenbahnen, erixx, vlexx, eurobahn i Die Länderbahn. Na drogach i torach będzie działać tylko kilku innych przewoźników, takich jak Flix. Ponadto, porty lotnicze zostaną sparaliżowane, z wyjątkiem lotniska Berlin-Brandenburg, które w poniedziałek ma pracować normalnie.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-05-13
eTravel z odznaką EcoVadis

eTravel z odznaką EcoVadis Miło nam poinformować, że eTravel otrzymało odznak... przeczytaj

2024-05-13
Qatar Airways Group oficjalnym partnerem lotniczym MotoGP™

Qatar Airways Group partnerem lotniczym MotoGP™ Qatar Airways Group zos... przeczytaj

2024-05-10
Przywrócone i zmodyfikowane loty Ryanaira z Polski

Ryanair przywraca loty z Bydgoszczy do Dublina. Połączenie to było zawieszone od... przeczytaj

2024-05-08
Wyniki Lotniska Warszawa-Radom w pierwszym kwartale 2024

Lotnisko Warszawa-Radom zakończyło pierwszy kwartał tego roku z wynikiem 2... przeczytaj

2024-05-07
Pospiesz się, twoje miejsce czeka w promocji Tap Air Portugal

Rezerwuj swoje miejsce na pokładach Tap Air Portugal Nie czekaj, rezerwuj lot... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności