2023-03-24

Aż 144 kierunki w sezonie letnim z lotniska w KrakowieOd 26 marca 2023 roku, pasażerowie lotniska w Krakowie będą mieli do wyboru aż 144 połączenia, w tym 9 zupełnie nowych. W sezonie letnim 2023, turyści będą mogli odwiedzić 106 miast w 33 krajach, a oferta przewozowa zostanie wzbogacona o dwóch nowych przewoźników: Turkish Airlines, oferującego połączenie do Stambułu oraz Air Serbia, która będzie latać do Belgradu.

- Przełom marca i kwietnia to czas, gdy zaczynamy myśleć o wakacjach i letnim wypoczynku, a branża lotnicza rozpoczyna sezon LATO 2023. Jestem pewien, że każdy pasażer znajdzie wymarzone połączenie z Krakowa, a turyści z całego świata będą mogli ponownie tłumnie odwiedzić Kraków i Małopolskę. Już w czerwcu rozpoczną się też Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, podczas których sportowcy zawitają do Polski, a potem powrócą do swoich krajów z wspaniałymi wrażeniami z pobytu w naszym regionie - podsumował Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Ciekawą nowością będzie wprowadzenie trasy Kraków - Stambuł, z której będą mogli skorzystać pasażerowie już od 27 kwietnia 2023 roku dzięki PLL LOT, a od 1 maja tego samego roku z Turkish Airlines. Ta trasa umożliwi pasażerom Kraków Airport łatwe przesiadki na kolejne loty, a dzięki umowom codeshare, operujące tam linie lotnicze ułatwią podróżującym poruszanie się po całej sieci połączeń.

Ryanair zaproponuje nowe połączenia do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Poznania, Rodos, Tuluzy i Warny. Natomiast Wizz Air uruchomi połączenia do Lyonu i Malagi. W sezonie letnim 2023 roku, powitamy też drugiego nowego przewoźnika - Air Serbia, która rozpocznie operowanie na trasie Kraków - Belgrad.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-05-25
LOT - Najbardziej punktualną linią w Europie!

LOT, polska narodowa linia lotnicza, osiągnęła imponujący sukces, stając się n... przeczytaj

2023-05-19
Lotnisko w Modlinie rozpoczyna generalny remont drogi kołowania

Rozpoczyna się kompleksowy remont drogi kołowania na lotnisku w Modlinie. Kosz... przeczytaj

2023-05-18
Emirates rezygnuje z papierowych kart pokładowych

Wylot z Dubaju bez papierowych kart pokładowych Linie Emirates już od 15 maja... przeczytaj

2023-05-17
Polska: Nowe hotele otwarte od stycznia 2023

Polska branża hotelarska wzbogaciła się o kilka nowych wartych odwiedzenia obi... przeczytaj

2023-05-16
Leć za mniej w Business Class z British Airways!

Leć za mniej w Business Class! Skorzystaj z promocji British Airways na podr&... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności