Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę
2023-01-25

Ryanair wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie

Ryanair wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie

Po czterech latach przerwy Ryanair uruchomi pięć międzynarodowych połączeń z warszawskiego Okęcia w sezonie letnim 2023.

Irlandzki przewoźnik połączy Warszawę z letnimi kurortami takimi jak Majorka, Pafos czy Alicante, oraz z miastami stołecznymi Brukselą i Wiedniem. Pierwsze rejsy z Warszawy zaplanowano na 26 marca.

W sezonie letnim Ryanair obsłuży 4 loty w tygodniu do Alicante, Palma de Mallorca i Wiednia, 3 loty w tygodniu do Brukseli-Charleroi, a także 1 lot do Pafos.

„Ryanair generuje 3 tysiące miejsc pracy w regionie, a także oferuje bogatą siatkę połączeń w postaci 430 lotów tygodniowo na ponad 50 trasach z Modlina. Władze lotniska i regionu, nie podejmując współpracy z linią lotniczą co do dalszego rozwoju, ignorują ryzyko utraty nowych tras (jak również istniejących połączeń) na rzecz sąsiednich lotnisk, takich jak Warszawa Chopin” – informuje linia w swoim komunikacie prasowym.

Powrót Ryanair na warszawskie lotnisko związany jest z przedłużającymi się rozmowami dotyczącymi przedłużenia dotychczasowej umowy z lotniskiem w Modlinie. Linia już we wrześniu wysyłała komunikaty, które podkreślały zniecierpliwienie rozmowami z władzami lotniska w Modlinie, zapowiadając jednocześnie realizowanie nowych tras z innych portów lotniczych.

Cieszymy się z powrotu do Warszawy Chopina i otwarcia 5 nowych tras do ekscytujących słonecznych destynacji jak Alicante, Majorka i Pafos oraz ulubionych miast, takich jak Bruksela i Wiedeń. Szkoda jednak, że musi się to odbywać kosztem Warszawy-Modlin i regionu. Z niezrozumiałych powodów, zarówno zarząd lotniska, jak i władze regionalne, ignorują Ryanair (największą linię lotniczą w Europie i Polsce) oraz odmawiają zaangażowania się w rozwój Lotniska Warszawa-Modlin – niepotrzebnie ryzykując utratę miejsc pracy i połączeń w regionie. - komentuje Michal Kaczmarzyk z Ryanair, CEO BUZZ.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-02-01
Czym jest no-show i jakie ma konsekwencje?

Czym jest no-show? Terminem „no-show” określamy „niestawien... przeczytaj

2023-01-30
Otwarto nowe obiekty hotelowe w Polsce

Przełom roku to także początek dla działalności nowych obiektów hotelow... przeczytaj

2023-01-27
Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Pyrzowic do Erywania

Port Lotniczy Katowice Airport będzie jedynym polskim regionalnym lotniskiem, ... przeczytaj

2023-01-27
Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku

Już od 27 marca znowu będzie można skorzystać z bezpośredniego połączenia z Rzes... przeczytaj

2023-01-24
PLL LOT anulują rejsy do Berlina ze względu na strajk na lotnisku

Polski przewoźnik anulował w bieżącym tygodniu środowe oraz czwartkowe połącze... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności