2023-01-25

Ryanair wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie

Ryanair wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie

Po czterech latach przerwy Ryanair uruchomi pięć międzynarodowych połączeń z warszawskiego Okęcia w sezonie letnim 2023.

Irlandzki przewoźnik połączy Warszawę z letnimi kurortami takimi jak Majorka, Pafos czy Alicante, oraz z miastami stołecznymi Brukselą i Wiedniem. Pierwsze rejsy z Warszawy zaplanowano na 26 marca.

W sezonie letnim Ryanair obsłuży 4 loty w tygodniu do Alicante, Palma de Mallorca i Wiednia, 3 loty w tygodniu do Brukseli-Charleroi, a także 1 lot do Pafos.

„Ryanair generuje 3 tysiące miejsc pracy w regionie, a także oferuje bogatą siatkę połączeń w postaci 430 lotów tygodniowo na ponad 50 trasach z Modlina. Władze lotniska i regionu, nie podejmując współpracy z linią lotniczą co do dalszego rozwoju, ignorują ryzyko utraty nowych tras (jak również istniejących połączeń) na rzecz sąsiednich lotnisk, takich jak Warszawa Chopin” – informuje linia w swoim komunikacie prasowym.

Powrót Ryanair na warszawskie lotnisko związany jest z przedłużającymi się rozmowami dotyczącymi przedłużenia dotychczasowej umowy z lotniskiem w Modlinie. Linia już we wrześniu wysyłała komunikaty, które podkreślały zniecierpliwienie rozmowami z władzami lotniska w Modlinie, zapowiadając jednocześnie realizowanie nowych tras z innych portów lotniczych.

Cieszymy się z powrotu do Warszawy Chopina i otwarcia 5 nowych tras do ekscytujących słonecznych destynacji jak Alicante, Majorka i Pafos oraz ulubionych miast, takich jak Bruksela i Wiedeń. Szkoda jednak, że musi się to odbywać kosztem Warszawy-Modlin i regionu. Z niezrozumiałych powodów, zarówno zarząd lotniska, jak i władze regionalne, ignorują Ryanair (największą linię lotniczą w Europie i Polsce) oraz odmawiają zaangażowania się w rozwój Lotniska Warszawa-Modlin – niepotrzebnie ryzykując utratę miejsc pracy i połączeń w regionie. - komentuje Michal Kaczmarzyk z Ryanair, CEO BUZZ.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-12-07
LOT poleci do Arabii Saudyjskiej

LOT poleci do Arabii Saudyjskiej Polskie Linie Lotnicze od 4 czerwca 2024 rok... przeczytaj

2023-12-05
Ryanair zyskuje aż 2725 nowych slotów na Lotnisku Chopina

Tanie linie z Irlandii planują loty z Warszawy do miejsc, takich jak Bari, Bir... przeczytaj

2023-12-01
Nowy standard podróży Air France: komfortowe kabiny i innowacje technologiczne

Nowe kabiny na pokładach Air France Linie Air France kontynuują proces wdraża... przeczytaj

2023-12-01
Air France. Klasa Biznes w nowej odsłonie

Nowa Klasa Biznes do Air France Linie Air France przeprowadzają proces modern... przeczytaj

2023-12-01
4 nagrody Skytrax dla Air France

Air France najlepsze w 4 kategoriach Linie lotnicze Air France zdobyły 4 stat... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności