Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę
2022-11-30

Nagrodzeni gwiazdkami Michelin przygotują menu dla Air France

Podniebna uczta na pokładach Air France

Od listopada 2022 roku francuskie linie Air France wprowadzają zmiany w menu w dwóch klasach podróży. Pasażerowie, wybierający Klasę Pierwszą La Première lub Klasę Biznes będą mieli okazję spróbować dań Arnauda Lallementa i Michela Rotha, szefów kuchni nagrodzonych gwiazdami Michelin.

Air France ambasadorem francuskiej kuchni

Francuski przewoźnik od lat odgrywa znaczącą rolę w promowaniu francuskiej kuchni na pokładach swoich samolotów. Lallement i Roth do przygotowania swoich wyrafinowanych dań wykorzystają wyselekcjonowane sezonowe produkty, najlepszej jakości warzywa i owoce, mięsa oraz ryby ze zrównoważonych połowów. Nowe menu będzie dostępne od listopada 2022 roku do lutego 2023, następnie przewoźnik wprowadzi wiosenno-letnią kartę dań.

Co zjemy w Klasie Pierwszej?

Arnaud Lallement nagrodzony trzema gwiazdkami Michelin będzie odpowiedzialny za dania w Klasie Pierwszej La Première. Kuchnia Lallementa charakteryzuje się nowoczesnymi daniami o intensywnych smaku. Z myślą o pasażerach La Première wybitny szef kuchni przygotował przystawki oraz osiem dań głównych. Wśród dań znajdą się między innymi: czarny halibut z karczochami w sosie z żółtego wina, langustynek z cytrynowym kawiorem, czy pikantny pasztet z gołębia ze szpinakiem.

Jakie danie dostępne są w Klasie Biznes?

Za menu w Klasie Biznes odpowie Michel Roth nagrodzony dwoma gwiazdkami Michelin, zwycięzca konkursu Bocuse d`Or i posiadacz prestiżowego tytułu Meilleur Ouvrier de France. Roth ogromną wagę przywiązuje do francuskiego dziedzictwa, ale lubi też eksperymentować ze smakami pochodzącymi z natury. Podróżni w Klasie Biznes będą mieli okazję spróbować policzków wołowych w rozmarynie z dodatkiem grzybów i fig oraz purée z orzechów piżmowych z musztardą, czy filetów z dorsza w sosie ze skorupiaków z kolendrą i z karmelizowanym koprem włoskim.

Air France przeciw marnowaniu jedzenia

Francuski przewoźnik wdraża politykę przeciw marnotrawstwu żywności i zachęca pasażerów Klasy Biznes do preselekcji dań na ciepło. Dzięki przemyślanym decyzjom pasażerów udaje się rozsądniej zarządzać i generować mniej odpadów. Jednocześnie Air France zobowiązał się, że do końca tego roku podczas wszystkich swoich lotów z Paryża, nabiał, jaja i mięso będą pochodziły wyłącznie z Francji, a ryby i owoce morza tylko z odpowiedzialnych, zrównoważonych łowisk.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-02-01
Czym jest no-show i jakie ma konsekwencje?

Czym jest no-show? Terminem „no-show” określamy „niestawien... przeczytaj

2023-01-30
Otwarto nowe obiekty hotelowe w Polsce

Przełom roku to także początek dla działalności nowych obiektów hotelow... przeczytaj

2023-01-27
Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Pyrzowic do Erywania

Port Lotniczy Katowice Airport będzie jedynym polskim regionalnym lotniskiem, ... przeczytaj

2023-01-27
Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku

Już od 27 marca znowu będzie można skorzystać z bezpośredniego połączenia z Rzes... przeczytaj

2023-01-25
Ryanair wraca na Lotnisko Chopina w Warszawie

Po czterech latach przerwy Ryanair uruchomi pięć międzynarodowych połączeń z war... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności