Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę
2022-11-29

PKP Intercity: już blisko 800 wagonów z Wi-Fi

PKP Intercity: już blisko 800 wagonów z Wi-Fi

PKP Intercity inwestuje w rozwój i funkcjonowanie Wi-Fi w swoich składach. Aktualnie w odpowiednie urządzenia wyposażono blisko 800 wagonów. Przewoźnik planuje, by do 2030 roku zapewnić dostęp do połączenia bezprzewodowego we wszystkich pociągach.

Wygodne korzystanie z bezprzewodowego połączenia jest ważną rzeczą zarówno dla pasażerów podróżujących służbowo, jak i dla tych, którzy korzystają z pociągów prywatnie. Niekiedy zasięg z sieci komórkowej jest niewystarczający, wówczas nieocenione okazuje się połączenie Wi-Fi zapewniane przez przewoźnika. Niestety, aktualnie w tę technologię wyposażona jest jedynie połowa wagonów, a problemy występują także w zespołach trakcyjnych. PKP dysponuje na ten moment 2153 wagonami pasażerskimi, natomiast z tej liczby wyłączonych jest 416 wagonów.

PKP Intercity posiada obecnie blisko 800 wagonów i składów wyposażonych w system bezprzewodowego Internetu. Wszystkie nowe oraz modernizowane pojazdy przez przewoźnika w swej specyfikacji zawierają wymóg zamontowania podzespołów niezbędnych do prawidłowego działania bezprzewodowego Internetu. W ramach realizowanej strategii „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” w perspektywie do 2030 roku wszystkie pojazdy będą wyposażone m.in. w urządzenia umożliwiające obsługę Wi-Fi. Liczba pojazdów wyposażonych w dostęp do bezprzewodowego Internetu, wraz z realizacją kolejnych inwestycji taborowych, wzrasta – informuje PKP Intercity.

Przewoźnik informuje również, że ciągle prowadzone są modernizacje usprawniające działanie Wi-Fi w pociągach Flirt i Dart, których poprawa jest już widoczna dla pasażerów. Proces prac ma potrwać do przyszłego roku.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-02-02
Trasa z Rzeszowa do Gdańska wraca do letniego rozkładu LOT

Od 2 czerwca do 5 września 2023 rejsy na trasie Rzeszów — Gdańsk re... przeczytaj

2023-02-01
Czym jest no-show i jakie ma konsekwencje?

Czym jest no-show? Terminem „no-show” określamy „niestawien... przeczytaj

2023-01-30
Otwarto nowe obiekty hotelowe w Polsce

Przełom roku to także początek dla działalności nowych obiektów hotelow... przeczytaj

2023-01-27
Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Pyrzowic do Erywania

Port Lotniczy Katowice Airport będzie jedynym polskim regionalnym lotniskiem, ... przeczytaj

2023-01-27
Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku

Już od 27 marca znowu będzie można skorzystać z bezpośredniego połączenia z Rzes... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności