Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę
2022-09-26

Jesień w Bawarii pod znakiem Oktoberfest

Do Monachium na Oktoberfest

Okoberfest jest jedną z największych imprez dożynkowych w Europie. Tegoroczny festiwal potrwa od 17 września do 3 października. Gospodarzem Oktoberfest niezmiennie pozostaje Monachium stolica i największe miasto Bawarii. Jesienny festiwal jest okazją do spróbowania bawarskiego piwa i innych regionalnych produktów oraz podziwiania Bawarczyków w ich regionalnych strojach.

Bawarski klimat już na lotnisku

Podróżni, którzy odwiedzają Monachium, mogą poczuć atmosferę Oktoberfest już w hali przylotów. Pracownicy obsługi naziemnej powitają pasażerów ubrani w tradycyjne stroje bawarskie, kobiecy dirndl i męski lederhosen. W poczekalniach Terminalu 2 czekają też typowe specjały kuchni bawarskiej precle, pieczona kaczka, klopsy, biała kiełbasa, a na deser strudel jabłkowy z rodzynkami i prażonymi migdałami.

Rail&Fly: do Monachium i dalej w Alpy

Bawaria to nie tylko Oktoberfest, ale także piękne i zabytkowe Monachium. Wokół Marienplatz, głównego placu Starego Miasta możemy podziwiać neogotycki Nowy Ratusz, Fischbrunnen (fontannę rybną) i kolumnę ze złotą figurą patronki miasta. W pobliżu Marienplatz znajduje się też najbardziej charakterystyczna Katedra NMP. Jeśli Monachium jest tylko przystankiem w podróży, warto skorzystać z opcji Rail&Fly. Możliwość przesiadki na pociąg i kontynuowania podróży po Niemczech mamy już na lotnisku.

Oktoberfest na pokładach Lufthansy

Z okazji Oktoberfest linie Lufthansa wprowadziły także odświętne uniformy na pokładach swoich samolotów. Strój stewardessy składać się będzie z ciemnoniebieskiej spódnicy z fartuchem, białej koszulki, kamizelki i srebrnego paska z klamrą. Stewardzi założą krótkie skórzane spodnie z kamizelką. Luftahsana zadbała, aby cała kolekcja strojów była certyfikowana i wyprodukowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Bawarskie stroje zaprezentuje personel pokładowy obsługujący połączenia międzykontynentalne z Monachium do Nowego Jorku, Bostonu, San Diego i Rio de Janeiro. Na pasażerów Klasy Pierwszej i Business Class czekają też bawarskie delicje: prażone migdały, czekoladki oraz piernikowe serca.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2022-11-30
Cieszyn Dworcem Roku 2022

Dworzec w Cieszynie najlepszy w 2022 roku Podczas XII Kongresu Kolejowego, kt... przeczytaj

2022-11-30
Nagrodzeni gwiazdkami Michelin przygotują menu dla Air France

Podniebna uczta na pokładach Air France Od listopada 2022 roku francuskie lin... przeczytaj

2022-11-30
Jarmarki świąteczne w Niemczech, Szwajcarii i Belgii

Gdzie na świąteczne jarmarki 2022 roku? Święta są wyjątkowym czasem, kiedy mi... przeczytaj

2022-11-29
PKP Intercity: już blisko 800 wagonów z Wi-Fi

PKP Intercity inwestuje w rozwój i funkcjonowanie Wi-Fi w swoich składach... przeczytaj

2022-11-28
PKP Intercity: dodatkowa pula tanich biletów

PKP Intercity jest bardzo zadowolone z wyników w tym roku. Już teraz prze... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności