Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę
2022-06-20

Chaos na europejskich lotniskach: PLL LOT nie wyklucza zmian w rozkładzie lotówW związku z chaosem panującym na europejskich lotniskach PLL LOT informuje o możliwych zmianach w rozkładzie lotów.

Na europejskich lotniskach pojawiają się problemy z obsługą podróżnych. Media informują o utrudnieniach m.in. w Holandii, Niemczech i Portugalii. Kolejki do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Schiphol w Amsterdamie sięgają poza budynek terminala. Swoje loty z powodu bieżących problemów odwołał KLM. Problemy nie ominęły również Lizbony, gdzie odprawa paszportowa trwa nawet do kilku godzin. Ze względu na niedobór pracowników na niemieckich lotniskach, Lufthansa zapowiada anulację 900 lipcowych połączeń z portów w Monachium i Frankfurcie nad Menem.

Zamieszanie na europejskich lotniskach monitoruje również polski LOT. „PLL LOT na bieżąco monitorują sytuację w europejskich portach lotniczych. W przypadku ograniczenia przepustowości danego portu siatka połączeń zostanie dostosowana do jego możliwości operacyjnych” - informuje biuro prasowe LOT. Już teraz anulowano kilka połączeń do Amsterdamu. „Pasażerowie otrzymali informację oraz możliwość zmiany rezerwacji” - poinformowano.

Warszawski port lotniczy imienia Fryderyka Chopina nie ma obecnie problemów z obsługą pasażerów. Aktualnie nie zauważamy większych problemów, jeśli chodzi o obsługę pasażerów w terminalu, a w szczególności w zakresie kontroli bezpieczeństwa. Jeśli sytuacja tego wymaga, nasze służby reagują na bieżąco i kontaktują się z agentami obsługi naziemnej, służbami państwowymi w sprawie zniwelowania pojawiającego się spiętrzenia” - mówi dyrektor lotniska Piotr Czech.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2022-06-27
Air Dolomiti w podróży do Włoch

Air Dolomiti linie z włoskim rodowodem Linie lotnicze Air Dolomiti powstały w... przeczytaj

2022-06-27
Ruszyła sprzedaż biletów na pociągi "Słoneczny" i Słoneczny BIS"

W systemach rezerwacyjnych dostępne są już bilety na wakacyjne połączenia Kolei ... przeczytaj

2022-06-23
FlixBus połączył Wrocław z Kijowem

23 czerwca swoją inaugurację miał pierwszy kurs na trasie Wrocław-Kijów. ... przeczytaj

2022-06-23
Gdańsk: zakończono rozbudowę terminalu w Porcie Lotnicznym

23 czerwca oddany do użytku został Pirs zachodni Terminalu T2 Portu Lotniczego G... przeczytaj

2022-06-20
Zrównoważony rozwój z Lufthansa Group

Łączymy świat. Chronimy jego przyszłość Linie zrzeszone w Lufthansa Group wie... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności