Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę
2022-06-20

Zrównoważony rozwój z Lufthansa Group

Łączymy świat. Chronimy jego przyszłość

Linie zrzeszone w Lufthansa Group wierzą w wartość łączenia gospodarek, ludzi i kultur w zrównoważony sposób. Stąd wymienieni przewoźnicy stawiają sobie za cel osiągnięcie neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Innym ważnym punktem jest obniżenie, o połowę w porównaniu do 2019 roku, emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. W celu osiągnięcia ustanowionych celów Lufthansa Group stale wdraża szereg innowacyjnych środków.

Ekologiczna flota

Do 2030 r. Lufthansa Group wprowadzi do obsługi pasażerów co najmniej 190 zupełnie nowych, bardziej ekologicznych samolotów. Nowe maszyny zmniejszają zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2, nawet o 30% w porównaniu do swoich poprzedników.

Procedura Sun-to-Liquid

Do 2030 r. Lufthansa Group wprowadzi do obsługi pasażerów co najmniej 190 zupełnie nowych, bardziej ekologicznych samolotów. Nowe maszyny zmniejszają zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2, nawet o 30% w porównaniu do swoich poprzedników.

Zrównoważone paliwo lotnicze

Kluczem do podróżowania neutralnego pod względem emisji CO2 jest zrównoważone paliwo lotnicze (SAF). Już dzisiaj Lufthansa Group jest jednym z największych na świecie nabywców SAF wytworzonych z pozostałości biogenicznych oraz zaangażowanym uczestnikiem projektów, mających na celu zwiększenie dostępności SAF.

Technologia AeroSHARK

AeroSHARK jest technologią inspirowaną przyrodą. Oszczędzająca paliwo warstwa powierzchniowa imituje właściwości opływowej skóry rekina, optymalizując w ten sposób aerodynamikę samolotu w punktach istotnych dla przepływu powietrza. Innowacyjna technologia zmniejsza zużycie paliwa podczas każdego lotu. Już w tym roku pierwszy samolot Grupy Lufthansa zostanie wyposażony w AeroSHARK.

Oparte na odnawialnej energii elektrycznej

Power-to-Liquid to kolejna innowacyjna technologia, dzięki której paliwo może być produkowane z zielonej energii elektrycznej, wody i CO2. Lufthansa Group jest motorem rozwoju tej zielonej technologii..

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2022-06-27
Air Dolomiti w podróży do Włoch

Air Dolomiti linie z włoskim rodowodem Linie lotnicze Air Dolomiti powstały w... przeczytaj

2022-06-27
Ruszyła sprzedaż biletów na pociągi "Słoneczny" i Słoneczny BIS"

W systemach rezerwacyjnych dostępne są już bilety na wakacyjne połączenia Kolei ... przeczytaj

2022-06-23
FlixBus połączył Wrocław z Kijowem

23 czerwca swoją inaugurację miał pierwszy kurs na trasie Wrocław-Kijów. ... przeczytaj

2022-06-23
Gdańsk: zakończono rozbudowę terminalu w Porcie Lotnicznym

23 czerwca oddany do użytku został Pirs zachodni Terminalu T2 Portu Lotniczego G... przeczytaj

2022-06-20
Linia Turkish Airlines zmienia nazwę

Narodowy przewoźnik turecki — Turkish Airlines zdecydował się zmienić nazw... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności