Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę
2022-05-11

Pasażerowie Lufthansy, SWISS i Austrian z biometryczną odprawą w HamburguPasażerowie Lufthansy, SWISS i Austrian Airlines zarejestrowani w Star Alliance będą mogli skorzystać z biometrycznej odprawy na lotnisku w Hamburgu. Hamburg jest kolejnym, po Frankfurcie, Monachium i Wiedniu miastem, gdzie pasażerowie zamiast okazywania kart pokładowych, wykorzystają biometryczną technologię rozpoznawania twarzy. Innowacyjne rozwiązanie pozwoli na samoobsługową i bezdotykową odprawę paszportową, nadanie bagażu, czy wstęp do saloniku biznesowego.

Nowe rozwiązanie efektem pandemii

Wzrost zainteresowania biometrią nie bez powodu wiązany był z okresem pandemii. Podróżni mogli bez potrzeby zbędnego kontaktu i przy zachowaniu najwyższych środków higieny odbyć podróż bez narażania się na infekcję. Zaawansowany algorytm umożliwił rozpoznawanie twarzy nawet w przypadku podróżnych noszących maseczki ochronne. Obecnie, rozwiązanie z wykorzystaniem danych biometrycznych jest, według ankiety IATA, w zasięgu zainteresowania aż 73% podróżnych.

Jak skorzystać z biometrycznej odprawy?

Aby skorzystać z możliwości biometrycznej odprawy, należy zarejestrować w aplikacji Star Alliance i wybrać opcję Star Alliance Biometrics. Po wyrażeniu zgód na udostępnienie danych z paszportu oraz kart lojalnościowych przewoźników (Frequent Flyer) system poprosi o wykonanie weryfikacyjnego zdjęcia (maksymalnie do 5 zdj.) oraz wprowadzenie pytania bezpieczeństwa na wypadek blokady konta. Po prawidłowo wykonanej rejestracja dane podróżnego znajdują się w systemach wszystkich linii lotniczych oraz lotnisk uczestniczących w programie Star Alliance.

Inne lotniska na świecie z system biometrycznym

Wśród innych lotnisk, które wprowadziły biometryczny system weryfikacji pasażerów, znalazły się m.in.: francuski port lotniczy Lyon-Saint-Exupéry, lotnisko w Dubaj, czy port lotniczy w stolicy Japonii Tokio-Narita. W Stanach Zjednoczonych linie lotnicze United Airlines zaimplementowały nową technologię w porcie lotniczym w San Francisco. Linie lotnicze Lufthansa deklarują, że dzięki biometrycznej odprawy we Frankfurcie są w stanie przeprowadzić boarding w ciągu zaledwie 20 minut.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2022-05-18
Izrael znosi restrykcje wjazdowe

Z dniem 21 maja br. Izrael znosi restrykcje wjazdowe związane z koronawirusem, u... przeczytaj

2022-05-17
Linia PLL LOT poleci z Krakowa do Bydgoszczy

Już 18 czerwca do rozkładu krajowych połączeń wraca trasa z Krakowa do Bydgoszcz... przeczytaj

2022-05-11
Gdańsk z nowoczesnym systemem kontroli bagażu

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku zyskał nowoczesny sprzęt do prześwietla... przeczytaj

2022-05-10
Więcej tanich biletów na pociągi IC i TLK – PKP Intercity

PKP Intercity ujednolica ofertę biletową i obejmuje ofertą Promo wszystkie pocią... przeczytaj

2022-05-10
Więcej połączeń lotniczych ze Szczecina

W ciągu najbliższych miesięcy na lotnisko w Goleniowie powrócą połączenia... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności