2022-05-11

Pasażerowie Lufthansy, SWISS i Austrian z biometryczną odprawą w HamburguPasażerowie Lufthansy, SWISS i Austrian Airlines zarejestrowani w Star Alliance będą mogli skorzystać z biometrycznej odprawy na lotnisku w Hamburgu. Hamburg jest kolejnym, po Frankfurcie, Monachium i Wiedniu miastem, gdzie pasażerowie zamiast okazywania kart pokładowych, wykorzystają biometryczną technologię rozpoznawania twarzy. Innowacyjne rozwiązanie pozwoli na samoobsługową i bezdotykową odprawę paszportową, nadanie bagażu, czy wstęp do saloniku biznesowego.

Nowe rozwiązanie efektem pandemii

Wzrost zainteresowania biometrią nie bez powodu wiązany był z okresem pandemii. Podróżni mogli bez potrzeby zbędnego kontaktu i przy zachowaniu najwyższych środków higieny odbyć podróż bez narażania się na infekcję. Zaawansowany algorytm umożliwił rozpoznawanie twarzy nawet w przypadku podróżnych noszących maseczki ochronne. Obecnie, rozwiązanie z wykorzystaniem danych biometrycznych jest, według ankiety IATA, w zasięgu zainteresowania aż 73% podróżnych.

Jak skorzystać z biometrycznej odprawy?

Aby skorzystać z możliwości biometrycznej odprawy, należy zarejestrować w aplikacji Star Alliance i wybrać opcję Star Alliance Biometrics. Po wyrażeniu zgód na udostępnienie danych z paszportu oraz kart lojalnościowych przewoźników (Frequent Flyer) system poprosi o wykonanie weryfikacyjnego zdjęcia (maksymalnie do 5 zdj.) oraz wprowadzenie pytania bezpieczeństwa na wypadek blokady konta. Po prawidłowo wykonanej rejestracja dane podróżnego znajdują się w systemach wszystkich linii lotniczych oraz lotnisk uczestniczących w programie Star Alliance.

Inne lotniska na świecie z system biometrycznym

Wśród innych lotnisk, które wprowadziły biometryczny system weryfikacji pasażerów, znalazły się m.in.: francuski port lotniczy Lyon-Saint-Exupéry, lotnisko w Dubaj, czy port lotniczy w stolicy Japonii Tokio-Narita. W Stanach Zjednoczonych linie lotnicze United Airlines zaimplementowały nową technologię w porcie lotniczym w San Francisco. Linie lotnicze Lufthansa deklarują, że dzięki biometrycznej odprawy we Frankfurcie są w stanie przeprowadzić boarding w ciągu zaledwie 20 minut.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2023-05-25
LOT - Najbardziej punktualną linią w Europie!

LOT, polska narodowa linia lotnicza, osiągnęła imponujący sukces, stając się n... przeczytaj

2023-05-19
Lotnisko w Modlinie rozpoczyna generalny remont drogi kołowania

Rozpoczyna się kompleksowy remont drogi kołowania na lotnisku w Modlinie. Kosz... przeczytaj

2023-05-18
Emirates rezygnuje z papierowych kart pokładowych

Wylot z Dubaju bez papierowych kart pokładowych Linie Emirates już od 15 maja... przeczytaj

2023-05-17
Polska: Nowe hotele otwarte od stycznia 2023

Polska branża hotelarska wzbogaciła się o kilka nowych wartych odwiedzenia obi... przeczytaj

2023-05-16
Leć za mniej w Business Class z British Airways!

Leć za mniej w Business Class! Skorzystaj z promocji British Airways na podr&... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności