Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę

Aktualności

2021-12-16

Lufthansa: nowości w sezonie letnim

Lufthansa: nowości w sezonie letnim

Oferta Lufthansy na sezon letni 2022 zapowiada się imponująco i będzie niemal na tym samym poziomie co w roku 2019. Niemiecki przewoźnik zaoferuje rejsy do 160 miast z najważniejszych portów krajowych w Monachium i Frankfurcie nad Menem.

Już od 27 marca w ofercie linii znajdą się loty międzykontynentalne do amerykańskiego San Diego, brazylijskiego Rio de Janeiro, a także tajskiego Bangkoku. Rejsy długodystansowe obsługiwane będą przez Airbusy A350-900, których liczba we flocie przewoźnika wzrośnie z 17 do 21 sztuk. Uzupełnieniem floty dalekiego zasięgu będzie 5 Airbusów A340-600, które obsłużą loty transatlantyckie oraz połączenia z Azją.

W rozkładzie nie zabraknie nowości. Z samego Monachium do siatki połączeń trafiło kilka ciekawych wakacyjnych kierunków: Warna, Kalamata, Minorka, Bergen, Billund. Dodatkowo rozkład uzupełnia włoskie Brindisi, do którego połączenia obsłuży Air Dolomiti. Natomiast dzięki Eurowings Discover, linii należącej do grupy Lufthansy, klienci zyskają długodystansowe rejsy do Punta Cana, Cancun czy Las Vegas. Te same linie obsłużą również połączenia krótszego zasięgu, takie jak: Wyspy Kanaryjskie, Turcja, czy dwanaście wysp greckich (z nowymi w rozkładzie Samos i Skiatos).

Port lotniczy we Frankfurcie nad Menem także uruchomi ciekawe połączenia długo, średnio oraz krótko dystansowe. Nie lada gratką dla fanów piłki nożnej, będzie możliwość połączenia z Katarem podczas odbywających się tam mistrzostw świata. Przewoźnik między 14 listopada a 19 grudnia zaoferuje 25 lotów do Dohy, obsłużą Airbusy A340-300. Ponadto z Frankfurtu polecimy do St.Louis w Stanie Missouri w USA, a dzięki Eurowings Discover pasażerowie zyskają bezpośrednie loty do Anchorage na Alasce, Tampy i Fort Myers na Florydzie, Salt Lake City w Utah i Las Vegas w Newadzie. Oprócz USA w ofercie znajdą się połączenia do kanadyjskich miast Calgary i Halifax, Panamy w Ameryce Środkowej, Male na Malediwach, Kilimandżaro w Tanzanii czy portu Wodospady Wiktorii w Zimbabwe.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2022-01-27
TripAdvisor rekomenduje Kraków

Kraków znalazł się wśród najpopularniejszych europejskich kierunk&... przeczytaj

2022-01-27
Włochy: od lutego bez dodatkowych testów dla podróżujących z UE

Podróżni przybywający do Włoch z Unii Europejskiej już od lutego nie będą... przeczytaj

2022-01-26
Wielka Brytania otwiera granice dla zaszczepionych

Od 11 lutego Wielka Brytania znosi ograniczenia dla w pełni zaszczepionych turys... przeczytaj

2022-01-26
Unia Europejska otwiera się na podróże

Rada Unii Europejskiej uzgodniła, że od 1 lutego zniesiona będzie duża część ogr... przeczytaj

2022-01-21
Ryanair: Nowe połączenia z Polski na Ukrainę

W systemach rezerwacyjnych pojawiły się nowe trasy linii Ryanair z Polski na Ukr... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności