Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę

Aktualności

2021-11-30

Pół miliona podróżnych przypłynie do Dubaju wycieczkowcami

Pół miliona podróżnych przypłynie do Dubaju wycieczkowcami

Dubaj
przyciąga swoim blaskiem podróżnych z całego świata. Szacuje się, że w nadchodzącym sezonie dubajski port obsłuży turystów w szokującej liczbie ponad 500 tysięcy. Miasto jest centralnym ośrodkiem rejsów wycieczkowych na Półwyspie Arabskim. Sezon 2021/2022 trwa od końca października, a do portu przypływają luksusowe wycieczkowce z tysiącami turystów na pokładzie. W ciągu jednego sezonu do brzegów Dubaju zawinie aż 126 statków.

Osoby odpowiadające za rozwój turystyki w emiracie Dubaj zapewniają, że podczas obecnego sezonu zostaną podjęte wzmożone działania promujące turystykę rejsową. Dubaj cieszący się bardzo rozbudowaną i nowoczesną infrastrykturą portową był wielokrotnie nagradzany za swój terminal Hamdan bin Mohammed Cruise Terminal, mogący jednocześnie obsłużyć siedem statków podróżnych. Nie jest to jedyny nowoczesny terminal portowy, którym może pochwalić się Dubaj. Dubai Harbour Cruise Terminal posiadający na wyposażeniu modernistyczne mosty obsługujące pasażerów, jest w stanie odprawić ponad 3000 podróżnych w ciągu jednej godziny.

Polscy turyści mogą skorzystać z „kruzów” oferowanych przez lokalnych touroperatorów specjalizujących się w rejsach wycieczkowych. Popularne na naszym rynku są rejsy po Półwyspie Arabskim organizowane przez linie Costa Cruises oraz MSC Cruises.

Władze turystyczne w Dubaju cieszą, że z rosnącej pozycji portu w regionie Zatoki Perskiej. Podkreślają, że główną przyczyną sukcesu jest kształtowanie kierunku jako bezpiecznego i skutecznego w walce z pandemią. Dubaj bardzo szybko wrócił do normalności i odbudował pozycję turystyczną. Zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i personalu statków wycieczkowych są bardzo wysokim priorytetem dla osób zarządzających turystyką w Dubaju. Miasto jako jedno z pierwszych na świecie ponownie otworzyło się na turystów, a miało to miejsce już w lipcu 2020 r., a dzięki ścisłym środkom bezpieczeństwa, pozostaje otwarte cały czas.

Przełomowym momentem tego roku była organizacja przez Dubaj Expo 2020. Miasto chętnie odwiedzają już nie tylko indywidualni turyści, ale też zorganizowane grupy biznesowe zainteresowane tym wielkim przedsięwzięciem. Wydarzenie ma charakter globalny i przyciąga turystów z całego świata. Dlaczego warto odwiedzić EXPO 2020? Sprawdź TUTAJ.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2022-01-27
TripAdvisor rekomenduje Kraków

Kraków znalazł się wśród najpopularniejszych europejskich kierunk&... przeczytaj

2022-01-27
Włochy: od lutego bez dodatkowych testów dla podróżujących z UE

Podróżni przybywający do Włoch z Unii Europejskiej już od lutego nie będą... przeczytaj

2022-01-26
Wielka Brytania otwiera granice dla zaszczepionych

Od 11 lutego Wielka Brytania znosi ograniczenia dla w pełni zaszczepionych turys... przeczytaj

2022-01-26
Unia Europejska otwiera się na podróże

Rada Unii Europejskiej uzgodniła, że od 1 lutego zniesiona będzie duża część ogr... przeczytaj

2022-01-21
Ryanair: Nowe połączenia z Polski na Ukrainę

W systemach rezerwacyjnych pojawiły się nowe trasy linii Ryanair z Polski na Ukr... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności