Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę

Aktualności

2021-11-17

Trzy nowe trasy pociągów RegioJet

Trzy nowe trasy pociągów RegioJet

Urząd Transportu Kolejowego
przychylił się do wniosków czeskiego przewoźnika RegioJet i wydał zgody na realizację kolejnych tras.

Pierwszą trasą, na którą RegioJet otrzymał zgodę od grudnia tego roku do grudnia 2026, jest połączenie z Warszawy Wschodniej do Brenner-Brennero / Landeck-Zams (Austria). Będą to przewozy zimowe, realizowane od połowy grudnia do połowy kwietnia, trzy razy w tygodniu. Głównymi zainteresowanymi tym połączeniem mogą być narciarze, szukający połączeń z Austrią. Wyjazdy z Warszawy zaplanowane są na wtorki, piątki i niedziele, powroty zaś na środy, soboty i poniedziałki. Trasa prowadzi mi.in. przez Warszawę Centralną, Zawiercie, Sosnowiec, Katowice, Tychy i Rybnik. Przejazd przez Wiedeń daje możliwość zostania w stolicy Austrii.

Dla osób zainteresowanych Wiedniem powstała trasa Warszawa Wschodnia — Wiedeń Hbf, którą zaplanowano na grudzień 2022, a realizowana będzie do grudnia 2027. Połączenie ma być wykonywane codziennie przez cały rok. Na ten moment nic nie wiadomo o ograniczeniach ze wsiadaniem i wysiadaniem na stacjach lokalnych — tym samym możemy skorzystać z przejazdu na trasie Warszawa — Katowice. Pociąg z Warszawy Wschodniej wyruszał będzie o godzinie 10:00, a na peron w Wiedniu wjedzie o 17:16. Krajowe postoje zaplanowano w Zawierciu, Sosnowcu, Katowicach, Tychach oraz Rybniku. Połączenie powrotne ustalono na 10:40, a przyjazd do Warszawy na 17:55.

Trzecia, równie ciekawa trasa dotyczy połączeń na linii Warszawa — Wiedeń i Praga. Tym razem pociągi skorzystają nie z Centralnej Magistrali Kolejowej, a z „Wiedeńki". Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsca wsiadania w Koluszkach, Piotrkowie Trybunalskim oraz w Częstochowie. Połączenie ma być całoroczne, nie wprowadzono ograniczeń na wsiadanie i wysiadanie pasażerów na stacjach w Polsce. Wyjazd z Warszawy Wschodniej zaplanowano na 20:54. Pociąg zamelduje się w Pradze o 6:10, by pojawić się w Wiedniu o 7:00. Połączenie jest atrakcyjne zarówno turystycznie, jak i biznesowo, a do jego inauguracji poczekamy do grudnia 2022.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2021-12-03
Lufthansa: 440 dodatkowych połączeń świąteczno-noworocznych

Aż 440 dodatkowych połączeń przewidział w swojej świąteczno-noworocznej siatce l... przeczytaj

2021-11-30
Zasady kwarantanny po przyjeździe do Polski

Aktualnie obowiązujące przepisy stanowią, iż kwarantannie po przyjeździe do Po... przeczytaj

2021-11-30
Komisja Europejska proponuje zmiany zasad podróżowania

O tym, że KE przymierza się do aktualizacji zasad podróżowania, informowa... przeczytaj

2021-11-30
Pół miliona podróżnych przypłynie do Dubaju wycieczkowcami

Dubaj przyciąga swoim blaskiem podróżnych z całego świata. Szacuje się, ż... przeczytaj

2021-11-29
Brussels Airlines przywraca loty do Warszawy i Krakowa

Połączenia między Brukselą Zaventem a Warszawą i Krakowem już dziś można dostrze... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności