Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych

Aktualności

2017-03-24

Emirates reaguje na amerykańskie przepisy dotyczące transportu elektroniki w bagażu podręcznym

Wprowadzone przez rządy USA i Wielkiej Brytanii przepisy zabraniające przewożenia sprzętów elektronicznych w bagażu podręcznym z niektórych krajów doczekują się reakcji przewoźników. Linie Emirates wprowadzają nową usługę, która pozwoli pasażerom na korzystanie z laptopów i tabletów do samego momentu wejścia na pokład samolotu na trasach do Stanów Zjednoczonych. Można się spodziewać, iż podobne usługi wprowadzą kolejni przewoźnicy.


Podróżujący liniami Emirates do USA przez Dubaj będą mogli używać tych urządzeń na pierwszym etapie podróży oraz podczas postoju w Dubaju. Następnie będą musieli zgłosić swoje laptopy, tablety i inny sprzęt elektroniczny objęty zakazem na odprawie celnej i przekazać je służbom ochrony na bramce przed wejściem na pokład samolotu lecącego do USA. Urządzenia zostaną starannie zapakowane w pudełka, załadowane do luku bagażowego i zwrócone ich właścicielom po przylocie na miejsce. Usługa ta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Pasażerom udającym się do Stanów Zjednoczonych, którzy rozpoczynają podróż w Dubaju, zaleca się schowanie urządzeń elektronicznych od razu do bagażu rejestrowanego w celu uniknięcia opóźnień.

Należy pamiętać, że na trasach bezpośrednich do USA z Dubaju wszelki bagaż podręczny zostanie dokładnie sprawdzony. Dlatego pasażerowie powinni zadeklarować swoje urządzenia w punkcie odprawy celnej przed rozpoczęciem kontroli albo od razu zapakować je do bagażu rejestrowanego.

Po wejściu na pokład nadal będą mogli łączyć się z Internetem z telefonu komórkowego. Według naszych statystyk na połączeniach Emirates do USA aż 90% pasażerów korzysta z pokładowych usług telefonii komórkowej i Wi-Fi właśnie na smartfonie. Zaledwie 6% używa w tym celu laptopa, a 4% - tabletu. Nie oznacza to, że inni pasażerowie nie korzystają z tych urządzeń w trybie offline, ale być może dobrą stroną nowego przepisu jest to, że teraz będą mieli dobry powód, żeby odpocząć od elektroniki, nacieszyć się naszą ofertą i nadrobić filmowe i muzyczne zaległości dzięki naszemu systemowi rozrywki pokładowej - powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates.

Od soboty 25 marca podróżujący bezpośrednio z lotniska w Dubaju (DXB) do Stanów Zjednoczonych nie będą mogli wnosić na pokład żadnego sprzętu elektronicznego większego od telefonu komórkowego czy smartfona z wyjątkiem urządzeń medycznych. Sprzęt ten będzie musiał zostać zapakowany do bagażu rejestrowanego. Nowy przepis wydany przez amerykański Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu obowiązuje wszystkich pasażerów na trasach bezpośrednich do USA z Dubaju, również osoby przesiadające się z innych lotów. Obostrzenia nie dotyczą natomiast podróżujących liniami Emirates do Stanów Zjednoczonych przez Mediolan i Ateny ani połączeń przewoźnika poza USA.tur-info

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2021-07-21
eTravel S.A. rozpoczyna sprzedaż biletów na Expo 2020 w Dubaju

Miło jest nam poinformować, iż eTravel S.A., posiadająca status oficjalnego dy... przeczytaj

2021-07-20
Nowa szata graficzna biletów PKP Intercity

PKP Intercity mając na uwadze potrzeby klientów wprowadziło nowy wz&oacut... przeczytaj

2021-07-19
Eurowings Discover zrealizuje długodystansowe połączenia wakacyjne Lufthansa Group

Od 19 lipca 2021 r. nastąpi częściowe przeniesienie oferty kierunków wa... przeczytaj

2021-07-19
Karta Lokalizacji Pasażera dostępna w formie elektronicznej

Karta Lokalizacji Pasażera, której wypełnienie jest obligatoryjne przez... przeczytaj

2021-07-14
Qatar Airways poleci codziennie na trasie Warszawa - Doha

Zgodnie z komunikatem biura prasowego linii lotniczych Qatar Airways, od sierp... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności