Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę

Aktualności

2021-09-01

Nowe połączenia lotnicze z Polski do Dubaju

Nowe połączenia lotnicze z Polski do Dubaju

W związku ze zbliżającym się otwarciem wystawy światowej Expo 2020 linie lotnicze zapowiadają coraz więcej połączeń lotniczych z Polski do Dubaju. Już niebawem, bo 26 września, LOT uruchomi bezpośrednie połączenie Warszawy ze stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będzie ono realizowane trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, czwartki i niedziele. Wylot zaplanowano na godzinę 7:40, a rejsy powrotne wyruszą o godzinie 17:15. Podróż na trasie Warszawa-Dubaj potrwa 6 godzin.

"W ciągu kilku ostatnich lat Dubaj stał się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków egzotycznym kierunkiem podróży zimą. Przed pandemią tylko  w 2019 r. z Polski do stolicy tego emiratu podróżowało niemal 100 tys. pasażerów. Potencjał połączenia również w segmencie czarterowym sprawia, że obok oferty przewoźników znad Zatoki widzimy przestrzeń
do rozwoju dla LOT-u. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią polski produkt, znakomicie dopasowany zarówno dla odwiedzających wystawę EXPO, jak i turystów rozkład i atrakcyjną ofertę cenową" – powiedział Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych LOT-u.

Do obsługi połączeń LOT przeznaczył nowoczesne, 168 miejscowe Boeingi 737-800 NG, ze skonfigurowaną, oddzielną klasą biznes liczącą 12 szerokich i wygodnych foteli. W razie zapotrzebowania połączenie będzie obsługiwane również przez Dreamlinery w wersji 787-8. Pasażerom we wszystkich klasach LOT zaproponuje dwa serwisy, a także rozbudowaną ofertę napojów i alkoholi.

Również Wizz Air zapowiedział wznowienie lotów do Dubaju. Węgierski przewoźnik wraca do realizowania połączeń na trasie Katowice – Dubaj. Tym razem linia wybrała główne lotnisko w Dubaju (DXB), jedno z największych portów lotniczych na świecie. Poprzednio loty z Pyrzowic na tej trasie odbywały się przy wykorzystaniu mniejszego lotniska Dubai World Central.

Przypomnijmy, iż pierwotnie przewoźnik zapowiadał, że od jesieni zamiast do Dubaju, linia latać będzie do Abu Zabi. Data startu tej trasy była jednak wielokrotnie przekładana ze względu na sytuację związaną z koronawirusem. Ostatecznie Wizz Air zdecydował się zmienić swoje lotnisko nad Zatoką Perską. Oficjalnie jako przyczynę podaję się bardziej stabilną sytuację pandemiczną właśnie w emiracie Dubaj. Wpływ na ten wybór zapewne miała też rozpoczynająca się w październiku światowa wystawa Expo 2020, która gości w tym roku właśnie w Dubaju.
Pierwsze połączenia zostaną zainaugurowane 8 października, przez pierwsze 4 tygodnie będą realizowane raz w tygodniu w piątek. Od listopada do puli połączeń dojdzie jeszcze poniedziałek i do 14 stycznia 2022 roku loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2021-09-23
Zestawienie najważniejszych nowych inwestycji hotelowych w Polsce

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem najważniejszych nowych inwest... przeczytaj

2021-09-22
Ruszyła akcja Bezpieczna Turystyka

Grafika: Norbert Wawrzyniak Ruszyła akcja Bezpieczna Turystyka, zainicjowana ... przeczytaj

2021-09-21
USA planuje otwarcie granic dla podróżnych

Obecny zakaz podróży obowiązuje od marca 2020 roku. Jak podaje Biały Do... przeczytaj

2021-09-20
Nowe połączenia z Polski do Skandynawii

Węgierski przewoźnik Wizzair zainaugurował połączenie na trasie Oslo – R... przeczytaj

2021-09-20
LOT przedłużył możliwość zmiany rezerwacji do końca października

Polskie Linie Lotnicze LOT potwierdziły, że możliwość bezpłatnej zmiany rezerw... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności