Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych

Aktualności

2021-04-09

Europejczycy coraz chętniej planują podróże w nadchodzącym okresie wakacyjnym

ankieta wakacyjna

Organizacja European Travel Commission opublikowała raport Monitoring Sentiment for Domestic and Intra-European Travel - Wave 6", zgodnie z którym 56% ankietowanych Europejczyków w ciągu kolejnych sześciu miesięcy wyjedzie na wakacje krajowe lub zagraniczne. Polska znajduje się w czołówce państw, jeżeli chodzi o planowanie letnich wakacji – aż 79% badanych wyraża zdecydowaną chęć spędzeniA urlopu poza miejscem zamieszkania. Drugie miejsce w rankingu zajmują Włochy (63,7%), a następnie Austria, Niemcy i Holandia. Tylko 27% ankietowanych niechętnie myśli o podróżowaniu w najbliższym czasie.

Analizie poddane zostały również dane dotyczące wpływu prowadzonych w Europie programów szczepień przeciwko COVID-19 na chęć do podróżowania. Z przeprowadzonej analizy wynika, że zaufanie do podróży wzrosło dzięki możliwości wykonania szczepień – co potwierdziło 48% europejskich respondentów. Tylko 21% badanych nie wyraża chęci do planowania wyjazdów niezależnie od wprowadzenia szczepionek. Najbardziej pozytywnie nastawione do podróżowania w ciągu kolejnych miesięcy są osoby z grupy wiekowej 45-54 lata, oraz 35-44 lata.

Wśród mieszkańców Europy 49% badanych jest skłonnych wyjechać do innego kraju europejskiego, a 36% zamierza spędzić urlop w miejscu zamieszkania. Najchętniej wybierane kierunki urlopowe w Europie to Hiszpania, Włochy, Francja, Grecja i Niemcy. W nadchodzącym sezonie letnim wśród Polaków dominować będą podróże w celach turystycznych ukierunkowane na wypoczynek nad morzem, oraz krótkie wyjazdy typu city break. Zagraniczne wyjazdy do innych europejskich krajów wybierze prawie 50% ankietowanych z Polski.

Głównymi przeszkodami dla Europejczyków planujących wakacyjne podróże są: konieczność odbycia kwarantanny, ograniczenia w poszczególnych krajach związane z pandemią, jak również obawy związane z pobytem w barach i restauracjach. Warto zwrócić uwagę, iż tylko 17% Europejczyków uważa, że latanie samolotem jest potencjalnie niebezpieczne.

Wiele miesięcy spędzonych w domach z powodu ograniczeń związanych z pandemią spowodowało coraz większą chęć spędzenia urlopu z dala od miejsca zamieszkania, a systematycznie przeprowadzane programy szczepień z pewnością ułatwią wakacyjne podróże, w szczególności zagraniczne.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2021-05-07
Nowe kierunki w ofercie Brussels Airlines

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Brussels Airlines ponownie stopniowo wprow... przeczytaj

2021-05-06
Weryfikacja dokumentów online dostępna również w Austrian Airlines

Aby zaoszczędzić czas na lotnisku, pasażerowie wszystkich rejsów Austri... przeczytaj

2021-05-05
Lufthansa wznowi loty z Gdańska do Frankfurtu i Monachium

Niemiecki przewoźnik poinformował, iż w maju wznowi połączenia z Gdańska do Fran... przeczytaj

2021-05-05
PKP Intercity udostępni pasażerom informację o śladzie węglowym

Zgodnie z zapowiedzią rzecznika spółki PKP Intercity – Katarzyny Gr... przeczytaj

2021-05-04
Komisja Europejska proponuje łagodzenie restrykcji przyjazdowych z państw trzecich

Być może pojawiło się światełko w tunelu dla turystyki przyjazdowej. Komisja Eur... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności