Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych   Testy COVID-19 dla podróżujących za granicę
2016-09-26

Zmiana organizacji parkowania na Lotnisku Chopina

Koniec z podziałem na parkingi godzinowe i dobowe przed terminalem na Lotnisku Chopina. Teraz na parkingach P1 i P2 będzie łatwiej znaleźć miejsce i zostawić samochód na dowolnie długi okres.


Dotychczas parkingi zlokalizowane najbliżej terminala podzielone były na dwie kategorie: parking P1 (pod hotelem Courtyard) - przeznaczony był na postój krótkoterminowy; parking P2 (pod budowanym hotelem Renaissance) - przeznaczony na postój długoterminowy. Od piątku 23 września kierowcy mogą parkować na obydwu parkingach, niezależnie od tego na jak długo zechcą zostawić swoje auto.

Zarówno na parkingu P1, jak i na parkingu P2 obowiązuje ten sam cennik, który przewiduje, że postój do 30 min kosztuje 5 zł, za pierwszą godzinę - 10 zł i tyle samo za każdą kolejną. Po przekroczeniu 8 godzin postoju naliczana będzie opłata 80 zł jak za całą dobę, a później kolejno: 160 zł za dwie doby, 240 za trzy, 320 za cztery i 400 za pięć dób.

Przy postoju od 6 do 10 dni kierowcy będą mogli korzystać z oferty specjalnej i za cały ten okres zapłacą tylko 180 zł. Pozostawienie samochodu na parkingu na okres 11-15 dni kosztuje 230 zł, a każda następna doba - 20 zł.

"Wprowadzając te zmiany chcemy wyjść na przeciw oczekiwaniom kierowców. Teraz będzie łatwiej znaleźć miejsce postojowe przed samym terminalem, a stawki opłat za parkowanie są dostosowane zarówno do potrzeb osób, które przyjeżdżają na lotnisko na krótko, jak i dla tych, które chcą zostawić samochód i polecieć na urlop" - wyjaśnia Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

Zmiany obejmują również parking P3, który dotychczas wykorzystywany był częściowo jako parking godzinowy, a częściowo jako miejsce postoju samochodów pracowników lotniska. Teraz przeznaczony będzie wyłącznie dla posiadaczy abonamentów pracowniczych. Natomiast Parking P4 - bez zmian pozostaje parkingiem długoterminowym.

Na wszystkich parkingach na Lotnisku Chopina kierowcy mają do dyspozycji 2800 miejsc postojowych. Na parkingach P1 i P2 - najbliższej terminala - zaparkować może łącznie 1800 pojazdów.tur-info

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2022-05-18
Izrael znosi restrykcje wjazdowe

Z dniem 21 maja br. Izrael znosi restrykcje wjazdowe związane z koronawirusem, u... przeczytaj

2022-05-17
Linia PLL LOT poleci z Krakowa do Bydgoszczy

Już 18 czerwca do rozkładu krajowych połączeń wraca trasa z Krakowa do Bydgoszcz... przeczytaj

2022-05-11
Gdańsk z nowoczesnym systemem kontroli bagażu

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku zyskał nowoczesny sprzęt do prześwietla... przeczytaj

2022-05-11
Pasażerowie Lufthansy, SWISS i Austrian z biometryczną odprawą w Hamburgu

Pasażerowie Lufthansy, SWISS i Austrian Airlines zarejestrowani w Star Alliance ... przeczytaj

2022-05-10
Więcej tanich biletów na pociągi IC i TLK – PKP Intercity

PKP Intercity ujednolica ofertę biletową i obejmuje ofertą Promo wszystkie pocią... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności