2024-07-04

Trzy kolejne lotniska instalują paczkomaty InPostW trzech kolejnych portach lotniczych - Modlinie, Radomiu i Zielonej Górze - zainstalowano paczkomaty InPost. To odpowiedź na rosnące oczekiwania pasażerów, którzy coraz częściej korzystają z tej usługi, aby uniknąć wyrzucania wartościowych przedmiotów zakwestionowanych podczas kontroli bezpieczeństwa.

Dotychczas paczkomaty były dostępne w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu. Teraz podróżni mogą nadawać przesyłki również z nowych lokalizacji. Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost, podkreśla, że pasażerowie oczekują dostępności takich urządzeń we wszystkich portach lotniczych. Paczkomaty umożliwiają szybkie i wygodne nadawanie przesyłek bezpośrednio z terminala, co cieszy się dużym zainteresowaniem.

Proces nadania przesyłki jest prosty. Przedmiot zakwestionowany podczas kontroli należy umieścić w worku strunowym, następnie w kartonie o odpowiednim wymiarze i w końcu w skrytce paczkomatu. Cały proces można przeprowadzić za pomocą aplikacji InPost Mobile. Paczkomaty umożliwiają wysyłkę krajową zarówno do innych paczkomatów InPost, jak i kurierem pod wskazany adres.

Wprowadzenie paczkomatów w nowych lokalizacjach przynosi pasażerom dodatkowe korzyści. Na przykład na lotnisku w Modlinie pasażerowie nie muszą wykupywać usługi Fast Track, co pozwala uniknąć kolejek do kontroli bezpieczeństwa. Dodatkowo, w Modlinie zainstalowano drugi paczkomat, usytuowany na parkingu vis-à-vis terminala, co zwiększa wygodę użytkowania.

Innowacyjne rozwiązanie InPost zostało pozytywnie przyjęte na Lotnisku Chopina w Warszawie. Anna Dermont, rzeczniczka prasowa Polskich Portów Lotniczych, wyraża zadowolenie, że pasażerowie z Radomia i Zielonej Góry również będą mogli korzystać z tej usługi. Wyraża również przekonanie, że paczkomaty pojawią się na wszystkich polskich lotniskach, podnosząc standard obsługi i ułatwiając podróże pasażerom.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-07-11
PLL LOT przedłużają okres lotów z Warszawy do Dubrownika

PLL LOT przedłużą okres realizacji lotów Warszawa – Dubrownik, umoż... przeczytaj

2024-07-10
Udany czerwiec w Katowice Airport

Port Lotniczy im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach opublikował imponujące stat... przeczytaj

2024-07-03
Diamentowy jubileusz marki Sofitel

W 2024 roku marka Sofitel obchodzi 60-lecie, organizując ekskluzywne wydarzenia ... przeczytaj

2024-06-28
Polskie Linie Lotnicze LOT osiągnęły rekordowe wyniki w 2023 roku

fot. PLL LOTPolskie Linie Lotnicze LOT w 2023 roku osiągnęły rekordowe wyniki, w... przeczytaj

2024-06-27
Wizz Air ogłasza cztery nowe trasy z Polski: Mediolan i Madera

Wizz Air ogłosił otwarcie czterech nowych tras z Polski. Przewoźnik uruchomi poł... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności