2024-06-25

Qatar Airways po raz ósmy zdobywa tytuł "Linii Lotniczej Roku" od Skytrax

fot. qatarairways.com

Qatar Airways, renomowana linia lotnicza o pięciogwiazdkowym standardzie, została uhonorowana tytułem "Linii Lotniczej Roku" przez Skytrax, wracając na szczyt po raz ósmy. To prestiżowe wyróżnienie podkreśla niezłomność w dążeniu linii do doskonałości. Dodatkowo, Qatar Airways otrzymała trzy inne wyróżnienia: "Najlepsza Klasa Biznes na Świecie", "Najlepszy Salonik Klasy Biznes na Świecie" oraz "Najlepsza Linia Lotnicza na Bliskim Wschodzie".

Hamad International Airport, będący siedzibą i centrum operacyjnym Qatar Airways, zdobył tytuł "Najlepszego Lotniska na Świecie" w 2024 roku, przyznany przez Skytrax po raz trzeci. Lotnisko to także zostało wyróżnione jako "Najlepsze Lotnisko na Bliskim Wschodzie" po raz dziesiąty, a jego strefa handlowa, Qatar Duty Free, otrzymała nagrodę "Najlepsze Zakupy na Lotnisku na Świecie" po raz drugi z rzędu. To historyczne osiągnięcie oznacza, że po raz pierwszy w historii Skytrax, linia lotnicza, lotnisko oraz strefa handlowa na lotnisku zdobyły najwyższe wyróżnienia jednocześnie.

Od 2011 roku, Qatar Airways już ósmy raz zdobywa tytuł "Linii Lotniczej Roku". Nagrody Skytrax World Airline Awards, powszechnie uznawane za "Oscary przemysłu lotniczego", są najwyższym wyrazem uznania w branży lotniczej.

Dyrektor generalny Qatar Airways Group, inż. Badr Mohammed Al-Meer, skomentował to osiągnięcie: "To jest dumny moment dla Qatar Airways. Jestem zaszczycony, mogąc podzielić się tym wyróżnieniem z moim oddanym zespołem. Ta nagroda jest świadectwem naszej nieustannej determinacji do świadczenia usług na najwyższym poziomie i innowacji. Z niecierpliwością czekamy na dalszą służbę naszym klientom z najwyższą doskonałością."

Prezes Skytrax, Edward Plaisted, dodał: "Imponujące osiągnięcie Qatar Airways, które zdobyło tytuł Linii Lotniczej Roku po raz ósmy, wraz z trzema dodatkowymi najwyższymi wyróżnieniami, jest prawdziwym świadectwem wysokich standardów i zaangażowania tej linii. Qatar Airways była i pozostanie ulubioną linią klientów."

Pełna lista nagród przyznanych Qatar Airways na gali Skytrax 2024 World Airline Awards obejmuje:

  • Linia Lotnicza Roku
  • Najlepsza Klasa Biznes na Świecie
  • Najlepszy Salonik Klasy Biznes na Świecie
  • Najlepsza Linia Lotnicza na Bliskim Wschodzie

 

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-07-11
PLL LOT przedłużają okres lotów z Warszawy do Dubrownika

PLL LOT przedłużą okres realizacji lotów Warszawa – Dubrownik, umoż... przeczytaj

2024-07-10
Udany czerwiec w Katowice Airport

Port Lotniczy im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach opublikował imponujące stat... przeczytaj

2024-07-04
Trzy kolejne lotniska instalują paczkomaty InPost

W trzech kolejnych portach lotniczych - Modlinie, Radomiu i Zielonej Górz... przeczytaj

2024-07-03
Diamentowy jubileusz marki Sofitel

W 2024 roku marka Sofitel obchodzi 60-lecie, organizując ekskluzywne wydarzenia ... przeczytaj

2024-06-28
Polskie Linie Lotnicze LOT osiągnęły rekordowe wyniki w 2023 roku

fot. PLL LOTPolskie Linie Lotnicze LOT w 2023 roku osiągnęły rekordowe wyniki, w... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności