2024-06-04

Sztuczna inteligencja będzie przewidywać ryzyko wystąpienia turbulencji w czasie lotu

Branża lotnicza przygotowuje się do zaostrzenia przepisów dotyczących zapinania pasów bezpieczeństwa po tragicznej śmierci pasażera na pokładzie samolotu Singapore Airlines w wyniku silnych turbulencji w maju.

Linie lotnicze reagują na rosnące wyzwania związane z turbulencjami, wprowadzając nowe zasady bezpieczeństwa mające na celu ochronę pasażerów. Incydenty związane z turbulencjami stają się coraz bardziej powszechne, co skłania przewoźników do wdrażania dodatkowych środków ostrożności.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do przewidywania turbulencji

Prezes Emirates, Tim Clark, podkreślił, że linie lotnicze intensyfikują działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów, wykorzystując narzędzia oparte na sztucznej inteligencji do przewidywania turbulencji. Nowoczesne technologie dostarczają pilotom w czasie rzeczywistym dokładnych informacji o warunkach atmosferycznych, co pozwala na precyzyjniejsze planowanie trasy lotu i omijanie niebezpiecznych miejsc. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie ryzyka związanego z nagłymi zmianami pogody, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo pasażerów.

Clark zwrócił uwagę, że sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w nowoczesnym lotnictwie, umożliwiając przewidywanie niebezpiecznych warunków atmosferycznych z większą dokładnością. Technologia ta pozwala na lepsze przygotowanie załogi i odpowiednie reagowanie na potencjalne zagrożenia. Emirates wprowadza te zaawansowane systemy, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podróży dla wszystkich pasażerów.

Nowe środki ostrożności i kontrola nad zapinaniem pasów

W odpowiedzi na wzrost liczby zgłoszonych przypadków urazów spowodowanych turbulencjami, pasażerowie będą częściej proszeni o pozostawanie na swoich miejscach z zapiętymi pasami. Tim Clark zaznaczył, że turbulencje stają się coraz większym wyzwaniem dla linii lotniczych na całym świecie, co wymaga wdrożenia dodatkowych środków ostrożności i lepszego informowania pasażerów o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Linie lotnicze będą również prowadzić kampanie edukacyjne, mające na celu uświadamianie pasażerów o zagrożeniach związanych z turbulencjami oraz znaczeniu zapinania pasów bezpieczeństwa. Wdrażane będą również dodatkowe szkolenia dla załóg, aby lepiej przygotować personel do radzenia sobie z sytuacjami awaryjnymi. Te inicjatywy mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich osób na pokładzie i zminimalizowanie ryzyka obrażeń podczas lotu.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-06-20
Coraz więcej biletów kolejowych kupowanych przez internet

Coraz więcej osób decyduje się na zakup biletów kolejowych przez i... przeczytaj

2024-06-18
IGHP: Hotele osiągają coraz lepsze wyniki

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP) poinformowała, że polskie hotele z... przeczytaj

2024-06-17
Otwarcie Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments w Krakowie

Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków otworzy się już 2... przeczytaj

2024-06-16
Więcej połączeń na pokładach Lufthansa Allegris

Z Lufthansa Allegris częściej do Kanady Już od 6 czerwca drugi samolot A350 z... przeczytaj

2024-06-12
LOT uruchomi połączenie z Warszawy do Innsbrucku

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z Warszawy do... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności