2024-03-20

Sprawdź poziom emisji CO2 przy wyborze swojego lotu

Zrównoważone podróże lotnicze z eTravel

W trosce o środowisko naturalne oraz bardziej świadome planowanie podróży służbowych platforma rezerwacyjna eTravel – Corporate Travel Assistant (CTA) – uwzględnia poziom emisji CO2 przy każdym połączeniu lotniczym. Pasażerowie przed wyborem rejsu mogą sprawdzić, jaka ilość dwutlenku węgla dostanie się do atmosfery na skutek odbytego lotu. Samoloty, podobnie jak inne środki transportu emitują CO2 poprzez spalanie paliwa lotniczego, co przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych. Etravel dokłada wszelkich starań, aby wybór bardziej zrównoważonych lotów stał się powszechnym wyborem podróżujących biznesowo i prywatnie.

Podnoszenie świadomości podróżnych

Informowanie o parametrach emisji CO2 ma na celu podnoszenie świadomości podróżnych, jak nasze codzienne wybory wpływają na zmiany klimatyczne i jakie kroki mogą być podejmowane, aby kontrolować i ograniczyć ilość dwutlenku węgla przedostającego się do atmosfery. Strategia zmniejszenia emisji zanieczyszczeń pochodzących z transportu lotniczego powinna łączyć przewoźników, inwestujących w zrównoważone paliwo lotnicze SAF (Sustainable Aviation Fuel), nowoczesne maszyny oraz oferujących zielone taryfy z działaniami edukacyjnymi i poszerzaniem wiedzy o negatywnym wpływie CO2.

Od gazu występującego naturalnie po niebezpieczne zanieczyszczenie

Dwutlenek węgla znany pod wzorem chemicznym CO2 jest bezwonnym gazem, rozpuszczalnym w wodzie o wadze większej niż powietrze. CO2 jest wytwarzany w organizmie człowieka, spotykamy go źródłach mineralnych czy wyziewach wulkanicznych. Rośliny bez udziału dwutlenku węgla nie przeprowadzą procesu fotosyntezy. Wzrost emisji CO2 odpowiedzialny za globalne ocieplenie, kwaśne deszcze i topnienie lodowców oraz zmiany w ekosystemach spowodowany jest działalnością człowieka, który wraz z początkiem ery industrialnej zaburzył istniejącą w przyrodzie równowagę.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-04-19
Najlepsze lotniska świata według rankingu Skytrax 2024

W najnowszym rankingu lotnisk Skytrax, lotnisko Hamad International Airport w Do... przeczytaj

2024-04-18
Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa

Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa, kładąc naci... przeczytaj

2024-04-15
PLL LOT łączy Warszawę z Oradeą

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nowe połączenie, umożliwiając turystom po... przeczytaj

2024-04-11
LOT wznowił loty z Warszawy do Aten

Narodowy przewoźnik LOT wznowił dzisiaj loty z Warszawy do Aten, zapewniając cod... przeczytaj

2024-04-11
Wiosenne promocje od Qatar Airways

Zapraszamy do skorzystania z wiosennych promocji od Qatar Airways, które ... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności