2024-03-15

Lufthansa Allegris dostępna już od maja 2024 roku

Poznaj nowy koncept podróży Lufthansa Allegris

Nowe siedzenia, nowe usługi – oraz wiele innych, dodatkowych funkcjonalności, które zmienią doświadczenie lotu we wszystkich klasach podróży od Economy przez Premium Economy po Business i First Class. Lufthansa Allegris jest nową koncepcją niemieckiego przewoźnika dostępną w samolotach dalekiego zasięgu. Już w maju 2024 pierwszy Airbus A350-900 Lufthansy w opcji Allegris wystartuje z Monachium do Vancouver. Wśród kolejnych zapowiadanych na 2024 tras znajdzie się także Chicago.

Wyposażenie samolotów w standardzie Allegris ma za zadanie podniesienie pozycji przewoźnika w klasie usług premium. Lufthansa planuje, że do 2025 roku zainwestuje łącznie ok. 2,5 mld euro w produkty i usługi, które podniosą komfort pasażerów we wszystkich klasach podróży.

Allegris First Class

Do dyspozycji podróżnych w Klasie Pierwszej oddane zostaną przestronne apartamenty z wysokimi ścianami, sięgającymi niemal do sufitu. Po zsunięciu ścian pasażerowie zyskają więcej prywatności. Komfort zapewni także przestronna szafa. Fotele First Class mają prawie metr szerokości i rozkładają się po pozycji wygodnego łóżka. Dodatkowo wszystkie fotele i łóżka w kabinie ustawiono w kierunku lotu. Pasażerowie mogą też skorzystać z firmowej piżamy linii Lufthansa.

W porze posiłków podróżni First Class mogą zasiąść do wspólnego stołu, gdyż przestrzeń jest zaaranżowana na wzór restauracji. Menu dla smakoszy oraz serwis kawiorowy są kolejnymi udogodnieniami dla podróżujących w najwyższej klasie podróży. Filmy, muzyka i programy rozrywkowe dostępne podczas lotu wyświetlana są na dużych ekranach, które rozciągają się na całą szerokość apartamentu. Do dyspozycji są też bezprzewodowe słuchawki w opcji Bluetooth.

Business Class Allegris

Przestrzeń w Klasie Biznes także wzorowana jest na planie apartamentu. Wysokie ściany foteli sięgają 114 centymetrów i są poszerzone w strefie ramion. Dodatkowo każdy z foteli można rozłożyć do pozycji dwumetrowego łóżka. Rozrywka pokładowa wyświetlana jest na 17-calowych ekranach. Wśród nowych funkcjonalności znajdziemy słuchawki z redukcją szumów oraz możliwość podłączenia prywatnych urządzeń przez Bluetooth.

Komfort na pokładzie Premium Class

Premium Class w opcji Allegris wyróżnia komfortowy fotel zintegrowany z twardą skorupą, który umożliwia swobodną regulację oparcia. Oprócz tego fotele posiadają dodatkową przestrzeń w obrębie ramion i rozkładany podnóżek. Filmy i muzyka wyświetlane są na 15,6-calowym monitorze, a słuchawki posiadają funkcję redukcji szumów.

Economy Class w nowej odsłonie

Allegris w klasie ekonomicznej zapewniają wygodne ergonomiczne fotele z regulowanym zagłówkiem. Rozrywka pokładowa wyświetalna jest na monitorach 4K. Do dyspozycji podróżnych obok klasycznych miejsc są fotele z większą przestrzenią na nogi oraz pustym miejscem obok.

Materiały zdjęciowe Lufthansa Group Media Lounge.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-04-19
Najlepsze lotniska świata według rankingu Skytrax 2024

W najnowszym rankingu lotnisk Skytrax, lotnisko Hamad International Airport w Do... przeczytaj

2024-04-18
Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa

Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa, kładąc naci... przeczytaj

2024-04-15
PLL LOT łączy Warszawę z Oradeą

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nowe połączenie, umożliwiając turystom po... przeczytaj

2024-04-11
LOT wznowił loty z Warszawy do Aten

Narodowy przewoźnik LOT wznowił dzisiaj loty z Warszawy do Aten, zapewniając cod... przeczytaj

2024-04-11
Wiosenne promocje od Qatar Airways

Zapraszamy do skorzystania z wiosennych promocji od Qatar Airways, które ... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności