2024-03-19

Powrót lotów z Lublina do Gdańska

Powrót lotów z Lublina do Gdańska

Sezon letni w lotniczej siatce połączeń rozpoczyna się tradycyjnie pod koniec marca, ale już 16 marca w Porcie Lotniczym Lublin zainaugurowano rejsy nad polskie morze. Ryanair wznowił bezpośrednie połączenie z Gdańskiem, cieszące się dużym powodzeniem wśród mieszkańców województwa lubelskiego. Połączenie powróciło po zimowej przerwie.

Loty do Trójmiasta stanowią wieloletnią tradycję w sezonie letnim z lotniska w Lublinie. Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin, wyraził zadowolenie z możliwości skorzystania z szybkiego i wygodnego połączenia do Gdańska, które dla mieszkańców regionu stanowi okazję do wypoczynku nad Bałtykiem oraz zwiedzenia Trójmiasta, zawsze przyciągającego turystów. Warto zaznaczyć, że połączenie coraz częściej wybierają również osoby z Pomorza, by lepiej poznać atrakcje takie jak Kazimierz, Nałęczów, Zamość czy oczywiście Lublin, a także Roztocze, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Rejsy samolotów na tej trasie odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Pierwszy lot miał miejsce 16 marca o godzinie 11:00 z Gdańska, a samolot wylądował na lubelskim lotnisku o godzinie 12:15. Powroty zaplanowano na godzinę 12:40, aby wylądować na gdańskim lotnisku o 13:50.

Do końca marca połączenie, oprócz sobót, będzie realizowane również w poniedziałki. Wylot z Gdańska planowano na godzinę 10:00, a z Lublina na godzinę 11:40. Z danych rezerwacyjnych wynika, że od kwietnia samoloty będą latały w poniedziałki i czwartki. Bilety są już dostępne w serwisie przewoźnika.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-04-19
Najlepsze lotniska świata według rankingu Skytrax 2024

W najnowszym rankingu lotnisk Skytrax, lotnisko Hamad International Airport w Do... przeczytaj

2024-04-18
Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa

Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa, kładąc naci... przeczytaj

2024-04-15
PLL LOT łączy Warszawę z Oradeą

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nowe połączenie, umożliwiając turystom po... przeczytaj

2024-04-11
LOT wznowił loty z Warszawy do Aten

Narodowy przewoźnik LOT wznowił dzisiaj loty z Warszawy do Aten, zapewniając cod... przeczytaj

2024-04-11
Wiosenne promocje od Qatar Airways

Zapraszamy do skorzystania z wiosennych promocji od Qatar Airways, które ... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności