2024-02-26

Grupa Accor podsumowuje rok 2023

Grupa Accor podsumowuje rok 2023

Accor, światowy lider w branży hotelarskiej, zakończył 2023 rok z rekordowym przychodem w wysokości 5 056 milionów euro, odnotowując wzrost o 18% LFL w porównaniu z rokiem poprzednim. To wyniki ponad oczekiwania, czego dowodem jest także osiągnięcie poziomu EBITDA przekraczającego 1 mld euro po raz pierwszy w historii, jak zauważa Sébastien Bazin, Chairman and CEO Accor. W polskim segmencie rynku firma zanotowała stabilny wzrost, przygotowując się jednocześnie do premiery pierwszych hoteli Mövenpick w 2024 roku.

Przełomowy rok 2023 dla Accor obejmuje również solidny popyt na usługi hotelowe, co zaowocowało nowymi rekordami w wynikach operacyjnych i finansowych. Wszystkie regiony i segmenty marek odnotowały znaczący wzrost, co potwierdza skuteczność modelu zarządzania grupy oraz efektywność nowej organizacji opartej na dwóch dywizjach. Ponadto, wyniki te świadczą o atrakcyjności marek Accor, narzędziach dystrybucyjnych i lojalnościowych oraz o dyscyplinie finansowej, czynnikach kluczowych dla dalszej ekspansji i realizacji wizji odpowiedzialnego hotelarstwa.

W kontekście polskiego rynku, Accor utrzymuje stabilny wzrost, konsekwentnie realizując strategię rozbudowy portfolio. Polska jest kluczowym rynkiem dla Accor w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie firma utrzymuje wysokie obłożenie hoteli i dynamicznie rozwija się, planując otwarcie ponad 15 nowych obiektów. Dodatkowo, wprowadzenie marki premium Mövenpick w 2024 roku stanowi kamień milowy w rozwoju portfela Accor w Polsce, zapewniając nową jakość na rynku. Ambitne plany rozwoju i stabilność wyników potwierdzają determinację firmy w budowaniu silnej obecności na rynku.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-04-19
Najlepsze lotniska świata według rankingu Skytrax 2024

W najnowszym rankingu lotnisk Skytrax, lotnisko Hamad International Airport w Do... przeczytaj

2024-04-18
Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa

Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa, kładąc naci... przeczytaj

2024-04-15
PLL LOT łączy Warszawę z Oradeą

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nowe połączenie, umożliwiając turystom po... przeczytaj

2024-04-11
LOT wznowił loty z Warszawy do Aten

Narodowy przewoźnik LOT wznowił dzisiaj loty z Warszawy do Aten, zapewniając cod... przeczytaj

2024-04-11
Wiosenne promocje od Qatar Airways

Zapraszamy do skorzystania z wiosennych promocji od Qatar Airways, które ... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności