2024-01-29

Strajki na lotniskach w Finlandii

Strajki na lotniskach w Finlandii

W dniach 1-2 lutego 2024 roku, odbędzie się ogłoszony przez kilka związków zawodowych strajk przeciwko rządowi fińskiemu. Strajk spowoduje planowane odwołanie około 550 lotów przez linię Finnair. Przyczyną protestu są zmiany w przepisach dotyczących rynku pracy, co ma istotny wpływ na operacje lotnicze, szczególnie w Helsinkach, gdzie Finnair obsługuje średnio 280 lotów dziennie.

W związku z tym większość lotów w dniach strajku zostanie odwołana, a Finnair zamierza operować tylko na kilku połączeniach, informując bezpośrednio klientów o zmianach. Proces odwoływania lotów rozpocznie się już od 30 stycznia, z propozycją alternatywnych tras dla podróżnych. Klienci podróżujący na długodystansowych lotach z przesiadkami w Helsinkach zostaną bezpośrednio przekierowani do celu podróży.

Podczas strajku usługi naziemne i obsługa pokładowa mogą być zakłócone, co może skutkować opóźnieniami w realizacji lotów. Finnair apeluje do klientów do wyrozumiałości, ponieważ obsługa pasażerów może być bardziej obciążona, a czas oczekiwania w kolejce wydłużony. Przedsiębiorstwo już wcześniej oferowało klientom możliwość zmiany daty podróży, a od 30 stycznia rozpocznie przekierowywanie podróżnych, także korzystając z lotów innych linii.

Po zakończeniu strajku Finnair planuje współpracować z partnerami w celu płynnego wznowienia operacji lotniczych. Wcześniej, już 19 stycznia, firma zaproponowała klientom przesunięcie lotów poza dni strajku. Klienci z rezerwacjami na loty między 1 a 2 lutego mieli możliwość wcześniejszego lub późniejszego przesunięcia podróży, tak aby nie przekraczała daty 15 marca 2024 roku.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-02-28
IGHP: trudny początek roku w branży hotelarskiej

Trudności nie opuszczają branży hotelarskiej w pierwszych miesiącach roku. Wedłu... przeczytaj

2024-02-26
Grupa Accor podsumowuje rok 2023

Accor, światowy lider w branży hotelarskiej, zakończył 2023 rok z rekordowym p... przeczytaj

2024-02-22
Rozwój floty Wizz Air

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła przyspieszenie rozwoju poprzez dostarczen... przeczytaj

2024-02-21
LOT pozyska 11 Boeingów B737-8 MAX

Do końca czerwca 2025 roku flota narodowego przewoźnika LOT zostanie rozszerzona... przeczytaj

2024-02-16
eTravel S.A. oraz PLL LOT rozszerzają współpracę technologiczną w zakresie NDC

NDC czyli New Distribution Capability stanowi nowy standard przesyłania danych... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności