2024-01-23

Sieć Q Hotel planuje nowy obiekt w Sopocie

Sieć Q Hotel planuje nowy obiekt w Sopocie

Sieć Q Hotel zamierza otworzyć nowy hotel w Sopocie, który będzie liczył 220 pokoi. Inwestycję sfinansuje konsorcjum banków Pekao S.A. i Santander Bank Polska, a planowane otwarcie obiektu przewidziano na rok 2026.

Dyrektor zarządzający Q Hotel, Radosław Altheim, wyraził przekonanie, że Sopot jest doskonałym miejscem na inwestycję, będąc atrakcyjnym dla turystów przez cały rok. Nowy hotel ma być miejscem sprzyjającym relaksowi i rodzinnemu wypoczynkowi.

Wyróżnikiem sopockiego hotelu będzie rozbudowana strefa SPA, obejmująca basen, zespół saun, grota śnieżna i siłownia. Dodatkowo, planowane jest zapewnienie dużej i bogato wyposażonej przestrzeni do zabawy dla dzieci.

Obiekt ma także oferować restaurację z barem oraz przestrzeń konferencyjną o imponującej powierzchni około 900 m². Inwestor jest przekonany, że nowy hotel w Sopocie, podobnie jak jego odpowiednik na Bielanach Wrocławskich, zyska popularność na rynku konferencyjnym, stając się jednym z kluczowych obiektów eventowych w Polsce.

Ogłoszenie otwarcia nowego hotelu w Sopocie wskazuje na rosnącą atrakcyjność tego miasta jako destynacji turystycznej. Nowe udogodnienia i wysoki standard oferowanych usług mogą przyciągnąć zarówno turystów, jak i klientów biznesowych, wzmacniając pozycję sieci Q Hotel na rynku.

Obecnie sieć Q Hotel posiada 6 obiektów w różnych miastach, takich jak Kraków, Katowice, Wrocław, Gdańsk oraz Bielany Wrocławskie. Planowane są również kolejne inwestycje, w tym budowa hoteli m.in. w Warszawie.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-02-28
IGHP: trudny początek roku w branży hotelarskiej

Trudności nie opuszczają branży hotelarskiej w pierwszych miesiącach roku. Wedłu... przeczytaj

2024-02-26
Grupa Accor podsumowuje rok 2023

Accor, światowy lider w branży hotelarskiej, zakończył 2023 rok z rekordowym p... przeczytaj

2024-02-22
Rozwój floty Wizz Air

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła przyspieszenie rozwoju poprzez dostarczen... przeczytaj

2024-02-21
LOT pozyska 11 Boeingów B737-8 MAX

Do końca czerwca 2025 roku flota narodowego przewoźnika LOT zostanie rozszerzona... przeczytaj

2024-02-16
eTravel S.A. oraz PLL LOT rozszerzają współpracę technologiczną w zakresie NDC

NDC czyli New Distribution Capability stanowi nowy standard przesyłania danych... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności