Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych

Aktualności

2017-02-24

Jakie nowości zaoferują przewoźnicy Lufthansa Group w letnich siatkach połączeń?

Przewoźnicy Lufthansa Group: Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa oraz Swiss wprowadzają nowe połączenia na sezon letni.


Nowości od poszczególnych przewoźników:

Lufthansa

Pod koniec marca po raz pierwszy zostaną uruchomione trzy połączenia tygodniowo z Frankfurtu do Santiago de Compostela (Hiszpania). Dla fanów wina oraz poszukujących słońca w nowym rozkładzie pojawiło się również Bordeaux. Rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu (w czwartki oraz niedziele).

Lufthansa oferuje również rejsy z Frankfurtu do Shannon raz w tygodniu. Letni rozkład połączeń z Frankfurtu będzie obejmować również Pulę oraz Heringsdorf. Przewoźnik zaoferuje rejsy do Funchal z Frankfurtu przez cały rok. Do rozkładu wraca również trasa Frankfurt-Paderborn.

Od tego lata zostanie również rozszerzona, o dwa nowe kierunki, siatka połączeń z Monachium. Począwszy od 28 marca, sześć razy w tygodniu będą odbywać się rejsy z Monachium do Nantes. Dodatkowo, na początku przerwy wielkanocnej, czyli od 9 kwietnia, Lufthansa po raz pierwszy zaoferuje rejsy ze stolicy Bawarii do Santiago de Compostela. Od 27 marca, w każdy poniedziałek, czwartek oraz piątek do stolicy pielgrzymów w Hiszpanii będą odbywać się również rejsy z Frankfurtu. Tego lata pasażerowie będą mieć również okazję po raz pierwszy skorzystać z bezpośrednich rejsów do Marakeszu. Będzie z nich można skorzystać dwa razy w tygodniu - w każdy piątek oraz niedzielę.

Oprócz nowych destynacji, Lufthansa planuje dalszy rozwój siatki popularnych połączeń. Będzie więcej tygodniowych rejsów na Maltę, do Kolonii, Dublina, Sibiu, Genewy, Graz oraz Petersburga.

W nowym rozkładzie połączeń pojawią się Montreal, Denver. Coś nowego czeka też na pasażerów podróżujących do Bostonu - od 14 marca, połączenia na tej trasie będzie obsługiwać Airbus A350-900.Od drugiej połowy kwietnia, A350-900 będzie również obsługiwać rejsy do Mumbaju. Od 10 lutego można polecieć Airbusem A350-900 do New Delhi. Lufthansa będzie obsługiwać trasę do stolicy Indii codziennie przez całe lato.

Austrian Airlines

Austrian Airlines dodają kolejny międzykontynentalny rejs do Ameryki Północnej do letniego rozkładu 2017. Od 10 lipca 2017 roku, Boeing 777 poleci do 6 razy w tygodniu do Los Angeles. Przewoźnik w letnim rozkładzie zaoferuje do 44 bezpośrednich rejsów tygodniowo do Ameryki Północnej. Obejmuje to do 5 rejsów tygodniowo do Miami, do 6 rejsów tygodniowo do Los Angeles i Toronto oraz do 7 tygodniowo do Waszyngtonu i Chicago. Austrian będzie nadal oferować 13 połączeń tygodniowo do Newark i JFK w Nowym Jorku. Linia do swojego portfolio dodaje drugi międzykontynentalny kierunek. Od 26 października 2017, w każdą środę bezpośredni rejs zabierze pasażerów z Wiednia na Seszele. Austrian Airlines zaoferuje 130 kierunków w letnim rozkładzie połączeń 2017.

Brussels Airlines

Brussels Airlines zaoferują tego lata pięć nowych kierunków. Od 30 marca, belgijska linia poleci z Portu Lotniczego Bruksela 5 razy w tygodniu do Mumbaju. W rozkładzie znajdzie się również kilka nowych tras krótkiego i średniego zasięgu. Po raz pierwszy Brussels Airlines polecą do Funchal, Comiso, Rodos i Palma de Mallorca. Wraz z wprowadzeniem nowych kierunków, belgijska linia zwiększa również liczbę połączeń na trasach już obsługiwanych. Abidżan, Akra, Lizbona, Porto, Alicante, Bordeaux, Billund, Ateny i Warszawa zyskają dodatkowe połączenia z Portem Lotniczym Bruksela.

Eurowings

Eurowings w nadchodzącym letnim rozkładzie 2017 będzie nadal rozszerzać swoją siatkę połączeń z Kolonii/Bonn. Od czerwca pasażerowie będą mogli polecieć dwa razy w tygodniu do Las Vegas. Windhoek to pierwszy kierunek do Afryki w rozkładzie rejsów tego przewoźnika. Kolejny nowy kierunek z Kolonii to wyspa Sylt (połączenie będzie wykonywane 3 razy w tygodniu). Raz w tygodniu Eurowings poleci na wyspę Karpathos. Z Düsseldorfu
w ofercie pojawią się Pula oraz Kraków, odpowiednio 2 i 6 razy w tygodniu.

Eurowings wprowadzi z Hanoweru 3 połączenia w tygodniu na Ibizę i jedno do Cagliari. Natomiast do Faro, linia zabierze podróżujących dwa razy w tygodniu. Do Faro będzie można polecieć w każdą niedzielę również z lotniska Berlin Tegel. Stamtąd też będzie realizowane, raz w tygodniu połączenie na wyspę Mykonos.

Eurowings zaoferuje również dwa nowe połączenia ze Stuttgartu - 3 razy w tygodniu do Pizy i raz w tygodniu na Cypr.

Do letniego rozkładu połączeń z Wiednia Eurowings dodaje 4 nowe kierunki. Dwa razy w tygodniu odbędą się rejsy do Kavali oraz raz w tygodniu do Lamezii Terme. Rejsy do Zadaru odbędą się 3 razy w tygodniu, a na Santorini - dwa razy w tygodniu.

Od końca maja 2017 dwa Airbusy A320s będą początkowo stacjonować w nowej bazie Eurowings w Palma de Mallorca. Latem będą obsługiwać trasy z Majorki do Paderborn/Lippstadt, Münster/Osnabrück i Saarbrücken oraz do Basel w Szwajcarii.

Eurowings latem zaoferuje nowe kierunki z Monachium, w tym 6 razy w tygodniu loty do Paryża, Londynu i Amsterdamu, 3 razy do Neapolu i 2 razy na Mykonos.

SWISS

Swiss International Air Lines w nadchodzącym letnim rozkładzie połączeń zwiększą oferowanie z Zurychu i Genewy. Od 22 kwietnia 2017 SWISS obsłuży dodatkowy rejs z Zurychu do San Francisco (USA) Boeingiem 777-300ER. Między czerwcem a październikiem 2017, ta sama maszyna będzie latać również na 6 z 12 rejsów tygodniowo do Chicago. W rozkładzie rejsów sezonowych przewoźnika pojawi się 5 nowych wakacyjnych kierunków: Bergen, Cork, Figari, Niš i Sylt. Edelweiss, siostrzana linia SWISS, w sezonie letnim rozpocznie rejsy na wyspę Zakyntos.

Wraz z nowym, letnim rozkładem na 2017 rok, przewoźnicy zaoferują swoim pasażerom dokładnie 23 476 rejsów tygodniowo na całym świecie. Tego lata, Lufthansa Group obsłuży 308 destynacji w 103 krajach zarówno poprzez swoje porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu oraz Brukseli, jak i połączenia bezpośrednie. Te usługi będą poszerzone o 18 000 rejsów code-share dzięki współpracy z ponad 30 partnerami lotniczymi. Letni rozkład dla przewoźników indywidualnych będzie obowiązywał od 26 marca do 28 października 2017 roku.

tur-info

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2021-07-21
eTravel S.A. rozpoczyna sprzedaż biletów na Expo 2020 w Dubaju

Miło jest nam poinformować, iż eTravel S.A., posiadająca status oficjalnego dy... przeczytaj

2021-07-20
Nowa szata graficzna biletów PKP Intercity

PKP Intercity mając na uwadze potrzeby klientów wprowadziło nowy wz&oacut... przeczytaj

2021-07-19
Eurowings Discover zrealizuje długodystansowe połączenia wakacyjne Lufthansa Group

Od 19 lipca 2021 r. nastąpi częściowe przeniesienie oferty kierunków wa... przeczytaj

2021-07-19
Karta Lokalizacji Pasażera dostępna w formie elektronicznej

Karta Lokalizacji Pasażera, której wypełnienie jest obligatoryjne przez... przeczytaj

2021-07-14
Qatar Airways poleci codziennie na trasie Warszawa - Doha

Zgodnie z komunikatem biura prasowego linii lotniczych Qatar Airways, od sierp... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności