2016-11-04

Nowa trasa Wizz Air z Katowic

Linie lotnicze Wizz Air otworzyły nową trasę z Katowic do Dubaju.


Linie lotnicze Wizz Air rozpoczęły loty na lotnisko Dubai World Central w 2013 roku. Prognozuje się, że w następnej dekadzie będzie to najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie. Loty z Katowic na lotnisko w Dubaju będą odbywać się 3 razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty.

Z ogromną radością otwieramy kolejną atrakcyjną trasę z naszej wciąż rozwijającej się polskiej siatki połączeń. Jesteśmy przekonani, że nowa oferta spotka się z zainteresowaniem naszych pasażerów, którzy chętnie skorzystają z okazji podróży do ciepłego przez cały rok Dubaju. - powiedział Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Aktualnie baza przewoźnika w Katowicach wyposażona jest w 5 samolotów i zatrudnia około 200 członków załogi. W 2015 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na trasach z i do Katowic.

Cieszymy się z otwarcia drugiego regularnego połączenia z Polski do Dubaju. Wizz Air będzie latał do stolicy emiratu z Katowic, które są stolicą regionu śląskiego, gdzie mieszka prawie 5 milionów Polaków. Nowe połączenie będzie miało silny wpływ na zainteresowanie Dubajem jako atrakcyjnym miejscem, które oferuje także niedrogie pobyty. Już dziś możemy zaprosić turystów z Polski, by poznali nasze nowe atrakcje, jak choćby otwierany na początku grudnia największy park tematyczny na świecie - Dubai Parks & Resorts. - Skomentował otwarcie nowego połączenia Isaam Kazim, szef Dubai Tourism.

Wraz z nową destynacją, Wizz Air oferuje aktualnie w sumie 147 tras z 8 polskich lotnisk do 66 destynacji. Bilety na nowe połączenie są już w sprzedaży, a ich ceny rozpoczynają się od 259 złotych.tur-info

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2024-04-19
Najlepsze lotniska świata według rankingu Skytrax 2024

W najnowszym rankingu lotnisk Skytrax, lotnisko Hamad International Airport w Do... przeczytaj

2024-04-18
Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa

Kraków Airport wprowadza nowy system kontroli bezpieczeństwa, kładąc naci... przeczytaj

2024-04-15
PLL LOT łączy Warszawę z Oradeą

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nowe połączenie, umożliwiając turystom po... przeczytaj

2024-04-11
LOT wznowił loty z Warszawy do Aten

Narodowy przewoźnik LOT wznowił dzisiaj loty z Warszawy do Aten, zapewniając cod... przeczytaj

2024-04-11
Wiosenne promocje od Qatar Airways

Zapraszamy do skorzystania z wiosennych promocji od Qatar Airways, które ... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności