Aktualności

2019-12-10

Lufthansa wprowadza zmiany w zarządzie

W ubiegłym tygodniu Rada Nadzorcza Deutsche Lufthansa AG podjęła decyzję o zmianach w strukturze Zarządu Lufthansa Group, włączając w to strukturę oraz skład osobowy. Wejdą one w życie 1 stycznia 2020 roku.

“Nowe zmiany w strukturze zarządu są odzwierciedleniem zmian, które zachodzą zarówno w otaczającym nas środowisku, jak i wewnątrz firmy. Zwiększamy nacisk na obsługę klienta, wysiłki w kwestii cyfryzacji oraz tworzymy stanowiska na poziomie zarządu, które odnoszą się do spraw ważnych społecznie oraz tych związanych ze środowiskiem. Podejmując te decyzje mieliśmy również na względzie strategiczne cele Lufthansy, która z grupy lotniczej staje się grupą przewoźników”, powiedział Karl-Ludwig Kley, Przewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Lufthansa AG.

Od 1 stycznia 2020 roku zarząd zostanie rozszerzony o nowe stanowisko „Customer & Corporate Responsibility”. Zajmie je Christina Foerster, CEO Brussels Airlines, a jej kadencja potrwa trzy lata. W zakres jej obowiązków wchodzić będzie zarządzanie produktami, gastronomią i marketingiem, w tym, między innymi, programem lojalnościowym Miles&More. Christina Foerster będzie odpowiedzialna również za rozwój kulturalny oraz społeczną odpowiedzialność biznesu. Po raz pierwszy w historii firmy kwestie ochrony środowiska, klimatu oraz ich wpływ społeczeństwo są reprezentowane na poziomie zarządu.

Harry Hohmeister, jako szef działu „Commercial Passenger Airlines”, będzie odpowiedzialny za planowanie siatki połączeń, zarządzanie przychodami, dystrybucję oraz sprzedaż w ramach wszystkich linii pasażerskich wchodzących w skład Lufthansa Group.

W odpowiedzi na rosnącą rolę IT, cyfryzacji oraz nacisk na innowacyjność, utworzono dział „IT, Digital & Innovation”, na którego czele stanie Thorsten Dirks.

Rada Nadzorcza podjęła również decyzję o restrukturyzacji samego zarządu według kryteriów funkcjonalności. Dzięki temu linia Eurowings przestanie być zarządzana na osobnym szczeblu na poziomie zarządu. Linia ta jest ważną częścią Lufthansa Group i trzecim co do wielkości bezpośrednim przewoźnikiem w Europie. Co czwarty pasażer Grupy podróżuje samolotami Eurowings. Linia ta będzie zarządzana na tych samych zasadach, co pozostałe linie wchodzące w skład Lufthansa Group, zachowując wysoki poziom niezależności.

Działem “HR & Legal” pokieruje Michael Niggemann, CFO Swiss International Airlines. Rada nadzorcza powierzyła mu piastowanie tej funkcji na okres trzech lat.

Bettina Volkens, która dotychczas kierowała działem „HR & Legal”, opuści firmę 31 grudnia 2019 roku za porozumieniem stron. „W ciągu czteroletniej pracy w Zarządzie, Bettina Volkens zainspirowała wiele istotnych zmian, które miały znaczący wpływ na sukces Lufthansa Group. Jej praca dla dobra firmy jest godna podziwu, a nowy zespół będzie działać na fundamentach, których stworzenie jest jej olbrzymią zasługą. Cała Rada Nadzorcza jest niezwykle wdzięczna za jej wysiłki” – zaznaczył Karl-Ludwig Kley.

„Stworzenie dwóch nowych funkcji w ramach zarządu stanowi istotny wkład w rozwój naszego sposobu kierowania firmą”, podkreślił Carsten Spohr, Prezes Zarządu Deutsche Lufthansa AG. „Nie mogę doczekać się współpracy z nowym zespołem. W imieniu całego zarządu pragnę również podziękować Bettinie Volkens. Zarówno jej osobowość, jak i innowacyjne podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w znaczącym stopniu kształtowały Lufthansę na przestrzeni ostatnich lat”.

Wróć do strony głównej

Więcej aktualności

2020-05-29
#BezpiecznyLOT - procedura bezpieczeństwa PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT dokładają wszelkich starań aby zapewnić pasażerom bez... przeczytaj

2020-05-29
Emirates Airlines planują powrót lotów do Warszawy od 1 lipca

Od 1 lipca 2020 r. linie Emirates Airlines zamierzają przywrócić operacje... przeczytaj

2020-05-29
Przywrócenie połączeń Express InterCity i Express InterCity Premium

Od 31 maja zostaną uruchomione kolejne składy pociągów Express InterCity ... przeczytaj

2020-05-28
Brussels Airlines wznawia połączenia od 15 czerwca

Linie lotnicze Brussels Airlines od 15 czerwca 2020 r. wznawiają operacje lotnic... przeczytaj

2020-05-28
Kłopoty wypożyczalni samochodów Hertz

Jedna z czołowych wypożyczalni samochodów na świecie złożyła wniosek o up... przeczytaj

Zobacz wszystkie aktualności