Sprawdź aktualne ograniczenia w podróżach zagranicznych

News

2020-05-29

#BezpiecznyLOT - procedura bezpieczeństwa PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT dokładają wszelkich starań aby zapewnić pasażerom bezpieczne i komfortowe odbycie podróży, dlatego wszystkie rejsy będą odbywać się zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Zostały w niej zawarte zasady bezpieczeństwa zgodne z najwyższymi standardami.

Wytyczne dla pasażerów rekomendują dokonanie odprawy online i przybycie na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym ze względu na wydłużony czas odprawy. Wymagane jest noszenie maseczki podczas całej podróży oraz zachowanie dystansu w terminalu podczas oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa lub paszportową, w rękawie, przy odbiorze bagażu, a także na zewnątrz. Każdy pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 55 cm/40 cm/23 cm i zwiększonej wadze do 10 kg, włączając w to np. zakupy, damską torebkę, plecak czy torbę na laptopa.

Procedury lotniskowe obejmują wyposażenie pracowników lotniska w środki ochrony indywidualnej i oznakowanie dystansu przestrzennego pomiędzy pasażerami. Na terenie lotniska są dostępne środki dezynfekujące oraz punkty kontrolne pomiaru temperatury. Wstęp do terminala będzie możliwy tylko dla posiadaczy biletu lotniczego, ewentualnie osoby asystującej, a wejście na pokład i jego opuszczenie po przylocie będzie odbywało się strefowo, w ściśle określonej kolejności według numeru zajmowanego miejsca.

Zastosowanie standardów bezpieczeństwa zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT na pokładzie samolotu jest kwestią priorytetową. Załogi zostały wyposażone w środki ochrony indywidualnej, ograniczono kontakt z personelem pokładowym, napoje i przekąski serwowane będą w indywidualnych opakowaniach, zostanie zachowany dystans społeczny (miejsca będą zajmowane zgodnie z planem szachownicy). Pasażerowie będą mieli do dyspozycji podczas lotu chusteczki lub żele antybakteryjne, oraz dostęp do e-prasy. Płatności będzie można dokonywać wyłącznie kartami płatniczymi.

We wszystkich samolotach wykorzystywane są filtry typu HEPA (High Efficiency Particulate Air), które usuwają 99.99% bakterii i wirusów na pokładzie, oraz unoszące się w powietrzu pyły i cząstki stałe. Samoloty są regularnie dezynfekowane specjalnym środkiem biobójczym.

Back to homepage